13 Юли 2025неделя19:23 ч.

Буяр Османи: Илинден е важен и за България

/ брой: 147

автор:Дума

visibility 843

Илинден е важен ден "и за нашите съседи в Република България", заяви външният министър на РС Македония Буяр Османи в обръщението си по случай 118-ата годишнина от избухването на Илинденското въстание. Той бе цитиран от скопската телевизия "Сител". "Ние изразяваме ясна воля - в социален, правен и дори конституционен смисъл - да предоставим на всички онези граждани на Северна Македония, които се чувстват част от българския народ, свободно да изразят тази воля, като при това уважаваме техният различен поглед към общата история", изтъкна още той.
"Както чрез Охридското рамково споразумение укрепихме вътрешната интеграция, така както чрез Преспанското споразумение преодоляхме различията със съседната ни Гърция, така и чрез прилагането на Споразумението за приятелство ще преодолеем различията със съседната ни България", изрази увереност Османи, което е етнически албанец. "Израснахме с идеята, че Илинден е паметник на единството на народите, живели в тази област, така че днес с право очакваме Илинден да прерасне в празник, чрез който ще отбележим общите исторически ценности", убеден е министърът.

Засилват контрола върху ЕРП-та

автор:Дума

visibility 6120

/ брой: 126

Нови правила при "Гражданска отговорност"

автор:Дума

visibility 4148

/ брой: 126

Горски служители блокираха пътя при Кресна

автор:Дума

visibility 4806

/ брой: 126

Еврокомисията оцеля

автор:Дума

visibility 5688

/ брой: 126

Мащабни горски пожари на Балканите

автор:Дума

visibility 4181

/ брой: 126

САЩ изпратиха оръжия за Украйна

автор:Дума

visibility 4212

/ брой: 126

Тупик

visibility 5775

/ брой: 126

Измамите предстоят

visibility 5061

/ брой: 126

Европестене от разум

автор:Юри Михалков

visibility 5960

/ брой: 126

Копнеж по нови неща

visibility 5890

/ брой: 126

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ