24 Януари 2026събота22:37 ч.

АБОНАМЕНТ:

АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ за 2026 година. Можете да се абонирате в: „Български пощи“ АД до 15 декември 2025 г., „Доби прес“ ЕООД до 28 декември 2025 г., в редакцията на вестника до 20 декември 2025 г. Каталожен номер 6. Цени: 12 месеца - 149 € / 291,42 лв., 6 месеца - 75 € / 146,69 лв., 3 месеца - 40 € / 78,23 лв., 1 месец - 14 € / 27,38 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ за 2026 година. Можете да се абонирате в: „Български пощи“ АД до 15 декември 2025 г., „Доби прес“ ЕООД до 28 декември 2025 г., в редакцията на вестника до 20 декември 2025 г. Каталожен номер 6. Цени: 12 месеца - 149 € / 291,42 лв., 6 месеца - 75 € / 146,69 лв., 3 месеца - 40 € / 78,23 лв., 1 месец - 14 € / 27,38 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg

Чужда сметка

/ брой: 9

автор:Аида Паникян

visibility 2048

Аида ПАНИКЯН


Да плащаш чужда сметка е като да сърбаш каша, забъркана от други. И в двата случая чувството за несправедливост е изключително силно, а резултатът е, че отнасяш негативи, които не са твои.

В началото на пандемията - април 2020 г., правителството на ГЕРБ реши в кризата да компенсира пенсионерите. И не спря да се хвали за това. Ала удобно пропусна повече от година да обясни на хората, че 50-те лева не са пенсия, а временна добавка, която с приключването на пандемията ще спре. Или май бе поредният хитър предизборен ход, с който кабинетът на ГЕРБ заложи финансова бомба на следващите? Защото по 50 лева месечно за два милиона и половина пенсионери е многократно по-малко от откраднатите от магистралите пари, нали? А и по 50 лева "на калпак" хем е по-лесно, хем излиза по-евтино на управляващите, отколкото да бъдат преизчислени пенсиите и възстановени справедливостта и доверието в пенсионноосигурителната система.

Днес коалиционното правителство трябва да сърба поредната каша на ГЕРБ. Минали вече в опозиция, хората на Бойко Борисов, разчитали 12 години на народната късопаметност, имат наглостта да винят настоящите управляващи, че "излъгали пенсионерите". Това е политическо лицемерие пар екселанс! При това на гърба на една от най-бедните групи българи. 

Забравено ли е вече 3-годишното замразяване на пенсиите по време кабинета "Борисов 1"? 

Забравено ли е "ние плащаме увеличените от Тройната коалиция пенсии"?

Забравено ли е, че последното истинско преизчисляване на пенсиите е направено през 2008 г., когато разликата между "стари" и "нови" бе намалена?

Да, с годините тази разлика неминуемо отново се увеличи, но управляващите ей тъй, на инат, не искаха да чуят предложенията на опозицията. Е, може би скоро същото предложение ще чуем от устата на ГЕРБ (така, както обичаха да правят и в годините на управление - крадяха идеите на опозицията и ги представяха за свои!). Добре е обаче да помним кой какво направи за пенсионерите.

Експерт: Край на паническите покупки на жилища

автор:Дума

visibility 1395

/ брой: 15

АПИ подновява ремонта на тунел "Топли дол" на "Хемус"

автор:Дума

visibility 1459

/ брой: 15

Банките се напълниха с тонове стотинки и метални левове

автор:Дума

visibility 1130

/ брой: 15

София се включи в Съвета за мир на Тръмп

автор:Дума

visibility 1474

/ брой: 15

САЩ и НАТО договарят сделка за Гренландия

автор:Дума

visibility 1319

/ брой: 15

Балканите са загубили 2500 км естествени реки

автор:Дума

visibility 1235

/ брой: 15

В скута на Тръмп

автор:Юри Михалков

visibility 2704

/ брой: 15

Спорт или война

автор:Владимир Николов

visibility 2196

/ брой: 15

Как се избира европейски прокурор в България

visibility 1253

/ брой: 15

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ