24 Февруари 2026вторник08:03 ч.

Д-р Десислав Тасков: Завършваме стратегията „Бранд България“, която е Триумфалната арка за туризма в България

автор:Дума

visibility 4756

„Надявам се, че скоро Законът за туроператорите ще влезе на дневен ред за обсъждане на първо четене в парламентарна зала, защото с него не защитаваме само туристическия бранш, но и потребителите.“ Това заяви председателят на Комисията по туризъм в парламента и народен представител от „БСП – ОБЕДИНЕНА ЛЕВИЦА“ д-р Десислав Тасков от международното изложение по туризъм в Париж. Той обясни, че предстои да се съгласуват законови разпоредби с различните министерства, но основата е вече положена.

По негова покана на българския щанд присъства и посланикът на България във Франция Радка Балабанова – Рулева, което допълнително подчерта институционалната подкрепа към усилията за популяризиране на страната ни като туристическа дестинация.

„Следва да завършим стратегията „Бранд България“, която е Триумфалната арка за туризма в България“, подчерта народният представител. По думите му, както в Париж от Триумфалната арка започват всички големи булеварди, така и от стратегията „Бранд България“ ще тръгнат всички основни направления на туризма в страната – културен, балнео и СПА, планински, морски, винен, гурме, приключенски, зимен и екологичен.

Той коментира, че в същината си стратегията представлява цялостната визия за сектора, чрез която България ще демонстрира на чуждестранните туристи и пазари страната като целогодишна атракция.

„Влизането в Шенген и в еврозоната, облекчаването на визовия режим за трети страни трябва да превърнем в предимства, особено в туристическия бранш“, завърши д-р Десислав Тасков.

Отмениха забраната за технически преглед при неплатени глоби

автор:Дума

visibility 1563

/ брой: 36

Половината европейци не могат или не желаят да си купят жилище

автор:Дума

visibility 1333

/ брой: 36

Само три банки нямат такса за разплащателна сметка

автор:Дума

visibility 1551

/ брой: 36

Енергийният министър не изключва софтуерен проблем в електромерите

автор:Дума

visibility 1535

/ брой: 36

Хиляди домакинства са без ток в Румъния

автор:Дума

visibility 1359

/ брой: 36

И Берлин планира мерки за социалните мрежи

автор:Дума

visibility 1537

/ брой: 36

Намалява броят на мигрантите в Австрия

автор:Дума

visibility 1562

/ брой: 36

Лекарите в Гърция плашат с протести

автор:Дума

visibility 1484

/ брой: 36

Опасна милитаризация

автор:Дума

visibility 1673

/ брой: 36

Кристин Лагард се готви да се оттегли предсрочно от ЕЦБ

visibility 1470

/ брой: 36

Не манипулацията, а съмнението убива демокрацията

visibility 1571

/ брой: 36

Една сутрин в Китай, една година във Франция

visibility 1284

/ брой: 36

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ