03 Септември 2025сряда07:45 ч.

Да си бил войник...

/ брой: 171

автор:Спирдон Спирдонов

visibility 3146

Около историите с Конституцията пак се сетихме за наборната военна служба. Ще я връщаме или не? Ако стане, няма да е за друго, а заради неистовото желание да се съберат нужният брой подписи от депутатите. В политиката компромисите не винаги са принципни. Дори започнаха да разследват кой е служил и кой не е от тези, които имат власт да определят бъдещето ни. Да, но това не е толкова лесно. 

Отворете сайтовете на Министерския съвет, министерствата, различни агенции, общини и други институции. Там всеки може да се запознае с най-важното от живота на министър, член на политически кабинет, шеф на държавна структура, кмет на голяма или малка община и т.н. Какво е завършил, колко дипломи има, къде е избиран или назначаван, в кои партии членува, колко и какви награди има и какво ли не още. 

На голяма част от мъжете обаче им липсват една или две години в автобиографиите. Защото е престижно да напишеш, че си завършил неколкомесечен курс за обучение зад граница, но не е престижно, че си служил в Българската армия и си изпълнявал конституционния си дълг. В същото време същите тези хора се чудят защо падна престижът на военната служба. Разпалено говорят дори за възстановяване на задължителната наборна военна служба. Само че не се гордеят с това колко, къде и кога са служили. Просто го крият. Някои като че ли се срамуват, че са били в армията преди 1989 г., макар че и тогава тя е била българска. Така че - попълнете си автобиографиите и тогава решавайте големите въпроси на България!

В Ловешко готвят протест срещу режим на тока

автор:Дума

visibility 646

/ брой: 163

Започва информационната кампания за еврото в цялата страна

автор:Дума

visibility 642

/ брой: 163

Цените по морето падат рязко

автор:Дума

visibility 620

/ брой: 163

Китай представи план за справедливо управление

автор:Дума

visibility 659

/ брой: 163

Антисоциалният Мерц поляризира Германия

автор:Дума

visibility 640

/ брой: 163

Украинците са за мир, но при ясна сигурност

автор:Дума

visibility 689

/ брой: 163

Накратко

автор:Дума

visibility 595

/ брой: 163

Путин не спи

автор:Валентин Георгиев

visibility 729

/ брой: 163

Тъмни векове

автор:Барбара Пейчинова

visibility 663

/ брой: 163

Началото и краят на една безумна авантюра

visibility 766

/ брой: 163

Сбогуваме се с Кирил Кадийски

автор:Дума

visibility 647

/ брой: 163

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ