13 Юли 2025неделя01:21 ч.

Държавата се отказва да купува допълнително зърно за резерва

/ брой: 118

автор:Дума

visibility 926

Няма да има изкупуване на зърно за допълване на държавните запаси, обяви пред БТВ министърът на земеделието Иван Иванов. Сделката няма да се състои поради "отпаднала необходимост", обяви министърът.
През март, когато вицепремиерът Асен Василев обяви мащабна интервенция на държавата, имаше опасения за реколтата, но вече е ясно, че България ще произведе достатъчно жито, каза агроминистърът. Той посочи, че отделените за изкупуването на пшеница и слънчоглед бюджетни средства (1,2 млрд. лв.) се пазят в специална сметка в БНБ. Парите ще бъдат пренасочени, но още няма решение за какво да се използват, допълни Иван Иванов.  
По-рано той бе в Добруджа, където обяви, че се очаква изключително добра реколта. Министърът уточни, че според експертните оценки на областните дирекции "Земеделие" за моментното състояние на зърнените култури ще има предостатъчно пшеница и за местния пазар, и за износ.

Засилват контрола върху ЕРП-та

автор:Дума

visibility 4711

/ брой: 126

Нови правила при "Гражданска отговорност"

автор:Дума

visibility 2815

/ брой: 126

Горски служители блокираха пътя при Кресна

автор:Дума

visibility 3411

/ брой: 126

Еврокомисията оцеля

автор:Дума

visibility 4298

/ брой: 126

Мащабни горски пожари на Балканите

автор:Дума

visibility 2889

/ брой: 126

САЩ изпратиха оръжия за Украйна

автор:Дума

visibility 2961

/ брой: 126

Накратко

автор:Дума

visibility 4269

/ брой: 126

Тупик

visibility 4304

/ брой: 126

Измамите предстоят

visibility 3740

/ брой: 126

Европестене от разум

автор:Юри Михалков

visibility 4670

/ брой: 126

Копнеж по нови неща

visibility 4349

/ брой: 126

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ