19 Септември 2025петък02:32 ч.

Ден 79: Яйца и по Столичната община

автор:Дума

visibility 914

Протестите продължават вече 79-и ден и исканията остават същите – оставки на правителството и на главния прокурор, служебен кабинет и предсрочни избори.След като снощи имаше акция с яйца и домати по централата на ДПС, тази вечер протестът се спря пред Столичната община. Мотивът – общината твърди, че не удоведомявана за маршрута на протестиращите. Протестът ни е регламентиран на две места – в Конституцията на Република България и в Европейския съд за защита на правата на човека, заяви адв. Николай Хаджигенов, един от „Отровното трио“.

Явно някой е останал неуведомен за това, че стотици хиляди граждани протестираме и срещу кмета на София. Затова сега ще отидем и до Столична община, за да я уведомим лично, добави Хаджигенов.

Множеството протестиращи се събраха пред сградата на Столична община след 21 ч. Те скандираха „Оставка“ и „Мафия“.  Отново недоволните граждани хвърляха яйца, този път по Столична община. Скандиранията продължиха с „Мутри, вън“.

След това шествието продължи по трасиционния си маршрут до Орлов мост и обратно.

„Отровното трио“ съобщи още, че са получили частичен отговор на питането им дали главният прокурор Иван Гешев живее в държавната резиденция „Бояна“, както и коя фирма е извършила ремонта на Дом номер 5, който ръководителят на държавното обвинение обитава. Според дадената им информация сградата е двуетажна, със сутерен и тавански етаж и застроена площ от 320 кв. м. Разгъната застроена площ пък е 960 кв. м, което е почти 1 декар, съобщиха от „Отровното трио“.

Адвокат Николай Хаджигенов обясни, че прогнозната стойност на поръчката за ремонта е била 252 хил. лева без ДДС, а срокът за изпълнение – 20 дни. Обществената поръчка е спечелена от „Главболгарстрой“, но е участвала и друга фирма – „Жи Пи Груп“, която впоследствие сама се е отказала. Втората фирма е на 20-годишния Венцислав Манчовски от мездренското село Горна Кремена, който според триото е свързан с ГЕРБ и е симпатизант на партията, който е играел ролята на подставено лице, за да се симулира конкурс.

КЗК с нови правомощия

автор:Дума

visibility 645

/ брой: 174

Сиренето у нас е с 26% по-скъпо от средната европейска цена

автор:Дума

visibility 748

/ брой: 174

ДФЗ засече двойно декларирани 7420 декара

автор:Дума

visibility 557

/ брой: 174

По-евтино на море в Гърция през септември

автор:Дума

visibility 768

/ брой: 174

София също блокира санкции срещу Израел

автор:Дума

visibility 841

/ брой: 174

В Белгия се "изпират" 16 млрд. евро годишно

автор:Дума

visibility 806

/ брой: 174

Протести в Словакия срещу Роберт Фицо

автор:Дума

visibility 810

/ брой: 174

Накратко

автор:Дума

visibility 662

/ брой: 174

Парламентарна поезия

автор:Александър Симов

visibility 662

/ брой: 174

Правителството върши своята работа и резултатите вече са видими

автор:Дума

visibility 750

/ брой: 174

Пътят на забравата

автор:Евгений Белий

visibility 726

/ брой: 174

Гладиаторско меле

visibility 600

/ брой: 174

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ