20 Август 2025сряда12:31 ч.

Депутатът Валери Симеонов бърза да се регистрира

автор:Дума

visibility 1322

В добро разположение на духа Валери Симеонов пристигна днес в парламента и демонстрира желание бързо да се регистрира в зала. Той бе посрещнат от камери и микрофони, журналистите го следваха от входа на Народното събрание до пленарна зала. Бившият вече вицепремиер бе лаконичен пред журналистите: "Добре съм, чакайте поне да се регистрирам".  Лидерът на НФСБ влезе в залата, докато течеше поименна проверка на кворума, поискана от БСП.

Иначе днешният парламентарен ден започна без затруднения. Още от първия път депутатите събраха кворум, макар и с минималните 121 регистрирани народни представители.

Днес депутатите трябва да разгледат президентското вето въру Закона за корпоративното подоходно облагане. Държавният глава върна промените, с които се налага нов данък върху автомоболите със стари двигатели.

Народните избраници ще гласуват на второ четене промените в Кодекса за застраховането. Там също има много спорни моменти, най-вече около тавана за обезщетения за близки и роднини на загинали в катастрофи. Застрахователите заплашиха, че ако не се въведе таван за тези обезщетения, "Гражданска отговорност" може да се оскъпи до шест пъти.

В програмата на депутатите е предвидено и изслушване на енергийния министър Теменужка Петкова във връзка с избора на стратегически инвеститор за АЕЦ "Белене".

Топ 5 сайта за търсене на работа в чужбина

автор:Дума

visibility 133

Над 120 000 млади с борчове заради заеми

автор:Дума

visibility 172

/ брой: 154

КЗП и НСИ се скараха заради еврото

автор:Дума

visibility 188

/ брой: 154

Олиото поскъпна с 10 на сто за година

автор:Дума

visibility 184

/ брой: 154

Додик официално не е президент

автор:Дума

visibility 168

/ брой: 154

Дипломатически скандал между Израел и Австралия

автор:Дума

visibility 176

/ брой: 154

Протест и контрапротест в сръбската столица

автор:Дума

visibility 177

/ брой: 154

Накратко

автор:Дума

visibility 151

/ брой: 154

Медиен апокалипсис

автор:Александър Симов

visibility 161

/ брой: 154

Тръмп: Кремъл желае да разреши конфликта

автор:Юри Михалков

visibility 188

/ брой: 154

Неадекватност

visibility 161

/ брой: 154

Малко е да се каже, че съм бясна. Освирепяла съм!

visibility 190

/ брой: 154

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ