Лора Христова се прибра в България 42 дни, след като спечели бронзов медал в биатлона на Зимната олимпиада. На летище "Васил Левски" 22-годишната българка бе посрещната от десетки фенове. Сред тях беше и кметицата на родния й Троян Донка Михайлова. След Игрите в Милано-Кортина Христова остана в Алпите, за да се подготвя за последните стартове от Световната купа.
"Чувствам се още по-добре, защото най-накрая мога да се отдам на приятните емоции. Радвам се на всички хора, които дойдоха да ме поздравят. Гордост е да представя българите на Олимпийските игри. Виждайки всички деца, може да се каже, че съм осъзнала успеха си. Трябва да се направят бази за тренировки в България. Силно се надявам успехът ми да повлияе и дано повече млади състезатели са мотивирани да се развиват. Сега искам да наваксам със семейството и приятелите. Не се виждат зад кадър менталната ми подготовка и напрежението", обяви на прибиране Христова.

