Десподов носи успех на ПАОК

Българинът с два гола в дербито с Панатинайкос

/ брой: 19

visibility 277

ПАОК (Солун) си върна първото място в гръцката Суперлига след важна победа с 2:1 над Панатинайкос в дербито на 20-ия кръг. Главната заслуга за успеха има капитанът на българския национален отбор Кирил Десподов, който вкара и двата гола и беше най-добрият в редиците на домакините. Крилото от Кресна остана на терена 71 минути и бе заменен от сърбина Андрия Живкович.
Десподов вкара своите голове в много важни моменти. Той откри малко преди почивката, а 5 минути след изравнителното попадение на гостите от дузпа отново изведе тима си напред. Българинът вече има 8 попадения за първенството в Гърция и 2 в европейските турнири. Преди седмица той вкара пак 2 гола за победата с 5:1 срещу Волос.
ПАОК излезе на върха с 47 т., пред АЕК (Атина) - 45, Панатинайкос - 44, Олимпиакос - 41, и др.
След свободен удар отляво за ПАОК, включилият се в атаката централен защитник Константинос Кулиеракис (39) засече топката с глава и я прати в мрежата. Голът обаче не беше зачетен след проверка с ВАР заради засада на гръцкия стопер. Капитанът на България откри след перфектен пас на бразилския капитан на ПАОК Тайсон, който го изведе между двама бранители и той с мощен удар по диагонала не остави шанс на полския вратар на гостите Бартоломей Драговски.
Три минути след началото на второто полувреме гостите изравниха от дузпа, след като Тайсон настъпи на границата на наказателното поле Тасос Бакасетас и норвежкият съдия Рохит Саги след преглед на ситуацията с ВАР посочи бялата точка. Потърпевшият Бакасетас застана зад топката и хладнокръвно вкара за 1:1 с първия си гол за "детелините".
Само пет минути по-късно българското крило отново се разписа. Тайсон проби отляво, върна към точката за изпълнение на дузпа. Там испанецът Брандон Томас прескочи топката и тя попадна у Десподов, който въпреки отчаяния шпагат на левия бек Филип Младенович прониза за втори път вратаря Драговски. Минути преди това гол на Томас беше отменен заради засада, след като Десподов го намери пред вратата.
Гостите бяха близо до повторно изравняване 5 минути преди края на редовното време. Младенович бе намерен в малкото наказателно поле, но хърватският страж на домакините Доминик Котарски спаси удара му с една ръка, а с това и победата на ПАОК. В самия край и хърватинът Тин Йедвай пропусна да изравни с шут от 10 метра, преминал край вратата.