14 Юли 2025понеделник12:23 ч.

Снимка Стефан Н. Щерев

Деян Донков представя "Камбаната" в два града

Постановката по едноименния роман на Недялко Славов е изповед за катарзиса и духовното просветление на героя

/ брой: 66

автор:Дума

visibility 1217

Деян Донков ще представи моноспектакъла си "Камбаната" във Фестивалния и конгресен център във Варна на 26 май и в Античния театър в Пловдив на 30 май, научи ДУМА от Татяна Павлова, artvent.bg.
Постановката по едноименния роман на Недялко Славов е трагичен разказ за сложния, изпълнен с драматични препятствия, път на бивш затворник, лежал за две убийства - Вено. Изповед за катарзиса и духовното просветление на героя, за светлината и силата, която му дават любовта и вярата.
Актьор с неподражаемо присъствие на сцената и екрана, Деян Донков разкрива вечно търсещата си творческа същност с куража си да избере сложна тема, далеч от комерсиалното забавление. Склонността му към експериментиране води до особеното, кинематографично въздействие на спектакъла.
"Целта ми с този мистичен, фантастичен, отчасти комичен, красиво поетичен, дори епичен, крайно драматичен, а в края си трагичен разказ е да пропътувам дългия и мъчителен път до човешкото сърце", споделя Донков.
"Камбаната" е спектакъл, който разтърсва зрителя емоционално и го възвисява духовно, извежда го от комфорта на наблюдател и го въвлича в силни страсти с въздействащи картини на приземяваща житейска реалност.
Специално участие в спектакъла има оркестър "Карандила", който изпълнява на живо песента на героя на Деян Донков - Вено.
Режисьор е Деян Донков, Пламена Иванова е в образа на Лейла, сценограф е Никола Тороманов, музика - Петя Диманова, видео дизайн - Марио Стойнов, хореограф - Деян Георгиев.
Проектът е реализиран с финансовата подкрепа на Министерството на културата. Той е част от програмата "Наследство II" на фондация "Пловдив 2019".

Солени глоби за каране в аварийната лента

автор:Дума

visibility 77

/ брой: 127

Солени глоби за шофьорите, ако карат в аварийната лента

автор:Дума

visibility 87

/ брой: 127

Oще 77,6 млн. лв. от Европа за социални електромобили

автор:Дума

visibility 79

/ брой: 127

Няма интерес към безплатните антибиотици за деца

автор:Дума

visibility 91

/ брой: 127

ЕК предвижда нов данък за големите компании

автор:Дума

visibility 65

/ брой: 127

Получаваме 4,4 млрд. лв. по ПВУ

автор:Дума

visibility 68

/ брой: 127

Три агенции повишиха кредитния рейтинг на България

автор:Дума

visibility 77

/ брой: 127

БНБ пуска първите златни монети в евро

автор:Дума

visibility 78

/ брой: 127

Геополитиката е в основата на враждата

автор:Дума

visibility 80

/ брой: 127

Атина се бори с хилядите мигранти

автор:Дума

visibility 69

/ брой: 127

Лавров в Китай след пълна подкрепа от Ким

автор:Дума

visibility 87

/ брой: 127

Накратко

автор:Дума

visibility 72

/ брой: 127

47 години не стигат

автор:Аида Паникян

visibility 67

/ брой: 127

Антибългаризъм

visibility 67

/ брой: 127

Игри на мита

автор:Таня Глухчева

visibility 73

/ брой: 127

Гаранция за европейското ни настояще и бъдеще

автор:Дума

visibility 82

/ брой: 127

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ