20 Февруари 2026петък04:52 ч.

Директор на училище работи и като експерт в НС

/ брой: 38

автор:Дума

visibility 5322

Поредно питане във връзка със съвместяването на две длъжности на Борис Борисов - директор на СУ "Ген. Владимир Стойчев" в София и експерт към Комисията по образование на Народното събрание, постави в петък народният представител от "БСП за България" Ирена Анастасова към министъра на младежта и спорта Димитър Илиев по време на парламентарен контрол.
През последните 2 месеца и половина тя два пъти е задавала въпрос относно дейността на Борисов, който работи по едно и също време и в едни и същи часове на две места. Същата практика е имало и в 44-ото НС, когато договорът му в Народното събрание е бил прекъснат по настояване на депутатката от БСП.
Тя припомни за скандален случай отпреди две седмици в същото училище, при който родител нахлу с брадва, а родители протестират заради тормоз от страна на директора.
Анастасова попита каква е позицията на Министерството на младежта и спорта по повод последните събития в училището.
В отговора си министър Илиев уточни, че от началото на учебната година в министерството  са получени над 40 жалби, свързани с училището. Той увери, че ще вземе решение по казуса след 10 март, когато изтича срокът за произнасяне на назначената проверка по последния сигнал.

Парламентът изслушва енергийни шефове за авариите в АЕЦ "Козлодуй"

автор:Дума

visibility 865

/ брой: 34

Експерт: Само 20% от българите си позволяват истинско сирене

автор:Дума

visibility 850

/ брой: 34

Кристин Лагард напуска предсрочно ЕЦБ

автор:Дума

visibility 908

/ брой: 34

Румен Спецов: Няма риск страната да остане без горива

автор:Дума

visibility 983

/ брой: 34

Ватиканът отхвърли поканата на Тръмп

автор:Дума

visibility 943

/ брой: 34

Мерц изключи Германия да има ядрени оръжия

автор:Дума

visibility 800

/ брой: 34

Лондон арестува 1000 педофили месечно

автор:Дума

visibility 872

/ брой: 34

Морален компас за държавност

visibility 1061

/ брой: 34

Прощавай, Дяконе!

visibility 1184

/ брой: 34

Мълчанието на рамкирания светец

visibility 891

/ брой: 34

Барелеф на Димчо Михалевски на Маказа! Той го заслужава

visibility 791

/ брой: 34

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ