01 Май 2026петък16:07 ч.

Доц. Кунчев: При над 200 случая на COVID-19 на ден е възможно да затворим нощните заведения

автор:Дума

visibility 582

Без публика на футболни мачове и големи спортни събития, без провеждане на мероприятия с повече от 50 души и затваряне на нощни заведения на закрито. Това може да са мерките, ако прескочим 200 заразени на ден, заяви доц. Ангел Кунчев пред БТВ по повод намерението на МЗ да затяга мерките при скок на болните.

Първо това са прояви от всякакъв характер - социален, политически, семеен, много хора – 40-50 души се събират на затворено пространствo, на тези места човек отива лежерен. Другите прояви са спортните събития- мачовете, там мерките не се спазват. На трето място са нощните заведения, където е назакрито и човек прави по-близки контакти. Тези три места са с най-висок риск, смята доц. Кунчев.

“Ние сме готови във всеки един момент да предприемем необходимите мерки.Преминавайки границата от над 200 души вече е един много сериозен сигнал, че трябва да се възстановят част от мерките, които прилагахме до скоро“, заяви министър Кирил Ананиев по-рано днес.

Инфлацията в България стигна двегодишен връх

автор:Дума

visibility 2693

/ брой: 79

Онлайн магазините масово мамят с намаления

автор:Дума

visibility 3007

/ брой: 79

Световната банка очаква 24% скок в цените на енергията през 2026 г.

автор:Дума

visibility 2776

/ брой: 79

ПЪРВИ МАЙ И ПАЛЕСТИНА

автор:Дума

visibility 670

/ брой: 80

Обща стачка блокира Гърция навръх 1 май

автор:Дума

visibility 3340

/ брой: 79

"Стига!" е нашата граница

автор:Дума

visibility 730

/ брой: 80

140 години от първия 1 май

автор:Велислава Дърева

visibility 856

/ брой: 80

dВЕРСИЯ - да се намесиш в проблема

автор:Дума

visibility 711

/ брой: 80

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ