13 Юли 2025неделя02:56 ч.

Две досъдебни производства за полицейско насилие при безредиците

/ брой: 225

автор:Дума

visibility 1614

В Софийската районна прокуратура са образувани две досъдебни производства за полицейско насилие по време безредиците на протеста на футболни фенове миналият четвъртък, съобщи заместник-главният прокурор Мария Павлова. И двете са за нанесени телесни повреди, като в единия случай жалбата идва от пострадалия човек, а във втория - прокурор се е самосезирал по медийни публикации.
До момента има установени петима служители от Министерството на вътрешните работи, които признават, че евентуално са превишили своите права по време на протеста в четвъртък, заяви междувременно министърът на вътрешните работи Калин Стоянов. Извършва се проверка на цялото мероприятие от страна на от Инспектората и Главната дирекция "Национална полиция". Стоянов определи като прибързано решение отстраняването на заместник-министъра Стоян Темелакиев след протеста.

Засилват контрола върху ЕРП-та

автор:Дума

visibility 4711

/ брой: 126

Нови правила при "Гражданска отговорност"

автор:Дума

visibility 2815

/ брой: 126

Горски служители блокираха пътя при Кресна

автор:Дума

visibility 3411

/ брой: 126

Еврокомисията оцеля

автор:Дума

visibility 4298

/ брой: 126

Мащабни горски пожари на Балканите

автор:Дума

visibility 2889

/ брой: 126

САЩ изпратиха оръжия за Украйна

автор:Дума

visibility 2961

/ брой: 126

Накратко

автор:Дума

visibility 4269

/ брой: 126

Тупик

visibility 4304

/ брой: 126

Измамите предстоят

visibility 3740

/ брой: 126

Европестене от разум

автор:Юри Михалков

visibility 4670

/ брой: 126

Копнеж по нови неща

visibility 4349

/ брой: 126

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ