20 Февруари 2026петък23:50 ч.

ЕК: Няма да коментираме специфичните събития в България

автор:Дума

visibility 642

Говорителят на Европейската комисия Ерик Мамер отхвърли твърденията, че ЕК държи очите си затворени за събитията в България, предаде БНР.

Отговорът бе на запитване за думите на президента Румен Радев, че Европа няма право да гледа случващото се в страната ни с "'широко затворени очи".

"Няма да коментираме специфичните събития, които стават в България", отбеляза Мамер и добави: "Колкото до цялостния подход на ЕС и Комисията за върховенството на закона в България и другите страни – както знаете, имаме задействан процес, този на Механизма за сътрудничество и проверка".

"Това е нашият инструмент, чрез който следим ситуацията с върховенството на закона, по-специално в България. Нищо не се е променило в тази насока. Така че в действителност очите ни не са широко затворени".

По-късно Ерик Мамер уточни, че механизмът технически все още съществува.

АЕЦ "Козлодуй" пропуснала ползи за 18 млн. лв. заради Шести блок

автор:Дума

visibility 1206

/ брой: 35

Основни храни поскъпнаха двойно

автор:Дума

visibility 1140

/ брой: 35

БНБ очаква устойчив икономически растеж

автор:Дума

visibility 1045

/ брой: 35

ЕК представи стратегия за Източна Европа

автор:Дума

visibility 1214

/ брой: 35

Владимир Путин: Санкциите на САЩ срещу Куба са неприемливи

автор:Дума

visibility 1152

/ брой: 35

Вашингтон е готов да удари Иран още в събота

автор:Дума

visibility 1201

/ брой: 35

Умнокрасивият чекист

автор:Александър Симов

visibility 1241

/ брой: 35

За служебните министри

автор:Чавдар Найденов

visibility 1153

/ брой: 35

Ние губим, те печелят

visibility 1181

/ брой: 35

Пазарна икономика - оправи държавата!

visibility 1087

/ брой: 35

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ