22 Февруари 2026неделя22:39 ч.

ЕС отказва да плаща за руски газ в рубли

автор:Дума

visibility 1352

ЕС и САЩ подписаха споразумение за създаване на служба, която да работи за намаляване зависимостта на Европа от руските изкопаеми горива. Това обяви американският президент Джо Байдън в Брюксел, съобщава "Франс прес", цитирана от БНР.

"Инициативата е фокусирана в две основни направления - първо, да помогне на Европа да намали зависимостта си от руския газ възможно най-скоро. Второ, да намали нуждите на Европа от газ като цяло".

Вашингтон и Брюксел са се договорили за доставка на 15 милиарда кубични метра втечнен природен газ допълнително до края на годината.
   
Председателят на ЕК Урсула фон дер Лайен подчерта, че Европа иска да се откаже от руските горива, за да не финансира повече "този ужасяващ конфликт". Тя също така заяви, че ЕС отказва да плаща за руския газ в рубли и определи нареждането на Владимир Путин за това като "шантаж и опит да се заобиколят санкциите".



АЕЦ "Козлодуй" пропуснала ползи за 18 млн. лв. заради Шести блок

автор:Дума

visibility 7176

/ брой: 35

Основни храни поскъпнаха двойно

автор:Дума

visibility 10239

/ брой: 35

БНБ очаква устойчив икономически растеж

автор:Дума

visibility 7915

/ брой: 35

ЕК представи стратегия за Източна Европа

автор:Дума

visibility 8398

/ брой: 35

Владимир Путин: Санкциите на САЩ срещу Куба са неприемливи

автор:Дума

visibility 6871

/ брой: 35

Вашингтон е готов да удари Иран още в събота

автор:Дума

visibility 8528

/ брой: 35

Умнокрасивият чекист

автор:Александър Симов

visibility 8186

/ брой: 35

За служебните министри

автор:Чавдар Найденов

visibility 8347

/ брой: 35

Ние губим, те печелят

visibility 9308

/ брой: 35

Пазарна икономика - оправи държавата!

visibility 7342

/ брой: 35

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ