14 Май 2024вторник11:43 ч.

ВРЕМЕТО:

Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево. Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево.

Еврокомисарят по вътрешния пазар Тиери Бретон: ЕС върви към военна икономика

Боеприпасите за Киев ще струват на Брюксел 825 милиона евро само за един месец

/ брой: 45

автор:Дума

visibility 78

ЕС ще трябва да премине към военновременна икономика, ако се надява да отговори на нуждите на бойното поле на Киев, заяви еврокомисарят по вътрешния пазар Тиери Бретон. Той допълни, че  работи заедно с шефа на външната политика на ЕС Жозеп Борел - за разширяване на промишления капацитет в Европа, за намаляване на затрудненията в доставките и за оказване на натиск върху банките, които трябва да увеличат кредитирането, за да улеснят военните трансфери към Киев.

Бретон настоява европейската отбранителна промишленост да премине към военновременен икономически модел и така да се погрижи за отбранителното производство, започвайки с въпроса за боеприпасите.

Въпреки че пожелали анонимност дипломати изразиха съмненията си пред "Файненшъл Таймс" и зададоха въпроса "Как ще платим за това?", усилията за ускоряване на доставките за Киев и попълване на вътрешните запаси на Европа идват, след като украинският военен министър Алексей Резников поиска от ЕС 250 000 артилерийски снаряда на месец.

Украинските войски се нуждаят от най-малко 356 400 снаряда на месец или от 594 000 снаряда месечно, за да използват артилерията си до пълен капацитет, твърди Резников.

Боеприпасите за Киев ще струват на Евросъюза 825 милиона евро само за месец, но длъжностните лица все още не са потвърдили конкретни цифри. Трудно е да се проследи колко снаряда получава Украйна от Европа, но само през последната година, по данни на Пентагона, САЩ изпратиха над 1 милион 155-милиметрови артилерийски снаряда...

Пак скандал с РС Македония

автор:Дума

visibility 69

/ брой: 88

Железничарите искат оставка на ръководството на НКЖИ

автор:Дума

visibility 71

/ брой: 88

БДЖ пак се разделя с хартиеното билетче срещу 16 млн. лв.

автор:Дума

visibility 65

/ брой: 88

Денят на данъчната свобода настъпи

автор:Дума

visibility 67

/ брой: 88

Работници от Бангладеш ще берат череши у нас

автор:Дума

visibility 67

/ брой: 88

България отхвърля проявата на Силяновска

автор:Дума

visibility 66

/ брой: 88

Шойгу на нов пост, сменя го икономист

автор:Дума

visibility 67

/ брой: 88

Каталунските сепаратисти губят мнозинството си

автор:Дума

visibility 65

/ брой: 88

Накратко

автор:Дума

visibility 54

/ брой: 88

Дано не е късно

автор:Мая Йовановска

visibility 66

/ брой: 88

Комуникационна грешка

автор:Деси Велева

visibility 57

/ брой: 88

Пак Путин е виновен!

автор:Таня Глухчева

visibility 69

/ брой: 88

За достойна България в мирна Европа!

автор:Дума

visibility 64

/ брой: 88

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ