16 Април 2026четвъртък01:44 ч.

Евролидерите обсъждат план „Маршал“ срещу последиците от коронавируса

автор:Дума

visibility 393

Лидерите на Европейския съюз ще обсъдят в четвъртък пакет от стимули, подобен на план "Маршал", срещу последиците от коронавируса върху икономиките в блока, заяви председателят на Европейския съвет Шарл Мишел, цитиран от "Политико". По думите му по-рано тази седмица с посланиците на страните-членки в ЕС, е обсъден начин, по който ще се създава стратегия за стимули, подобна на план „Маршал“.

И когато казвам подобна на план "Маршал", го казвам със силна амбиция, казва още Мишел. Всички евролидери са притеснени, че последиците от икономическия шок за бизнеса ще са тежки и че „трябва да сме много активни много скоро".

Мишел описа инициативата като "вътрешноевропейски план, който трябва да мобилизира капитал от ЕС в рамките на европейския бюджет, който трябва да мобилизира национални фондове и който трябва освен това да мобилизира частния сектор.

Очаква се в четвъртък лидерите да призоват Европейската комисия да представи нов план за икономическо възстановяване.

В чернова на изявление, подготвена преди разговорите на лидерите и видяна от "Политико", пише, че блокът ще се нуждае от "стратегия за изход, всеобхватен план за възстановяване и безпрецедентни инвестиции" за кризата с коронавируса и ще "покани комисията да започне да работи по предложение за пътна карта за възстановяване, придружена от план за действие".

Дизелът вече мина границата от 2 евро

автор:Дума

visibility 706

/ брой: 68

Дизелът вече мина границата от 2 евро

автор:Дума

visibility 677

/ брой: 68

Годишната инфлация през март стигна 4,1%

автор:Дума

visibility 640

/ брой: 68

Връщат ваучери вместо пари при провалена почивка

автор:Дума

visibility 667

/ брой: 68

Петер Мадяр: Няма да се откажем от руския петрол

автор:Дума

visibility 738

/ брой: 68

Тръмп се закани и на папата

автор:Дума

visibility 757

/ брой: 68

Словения обмисля да напусне НАТО

автор:Дума

visibility 672

/ брой: 68

Предел

автор:Таня Джаджева

visibility 673

/ брой: 68

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ