23 Април 2026четвъртък17:43 ч.

Фиаско с гроба на Александър Македонски

/ брой: 42

автор:Дума

visibility 131

Амбициозните археологически разкопки в съседна Македония за... намиране на гроба на Александър Македонски са претърпели пълно фиаско. Поне това се подразбира от най-новите съобщения на скопските "медиуми".
След като в продължение на няколко години археологически екип на учени от Сърбия, Хърватия, Италия, Финландия и Македония настойчиво уверяваше, че се надява да открие гроба на известния гръцки владетел (смятан в Скопие за чистокръвен славянски македонец!), вече почти не подлежи на съмнение, че това е било напразно "слухтене" в местността Овчеполие на село Църнилище, край гр. Свети Николе. Електронният сайт ПЛЮСИНФО под заглавие "Край Свети Николе не е закопан Александър, а богът на македонците "Дзе", коментира мнението на скопския археолог Аристотел Тентов, че при Църнилище бил заровен "върховният бог на македонците, богът на слънцето Дзе", като цитира писателя Бранко Сотировски, който се отнася с добродушна ирония към македонските амбиции за първенство в космоса и "во вселената".
Тези дни от скопските "медиуми" пък стана известно, че вече трети месец полицията неуспешно търси крадците, ограбили и девастирали археологическия обект край Църнилище. Така над половин милион евро са отишли на вятъра - коментират запознати по случая.
 

Борислав Сарафов подаде оставка

автор:Дума

visibility 455

/ брой: 74

Радев не е виновен за ниския резултат на БСП

автор:Дума

visibility 517

/ брой: 74

Двама загинали и 16 ранени в катастрофа с автобус

автор:Дума

visibility 479

/ брой: 74

Има риск месото с антракс да е разпространено

автор:Дума

visibility 502

/ брой: 74

Служебният кабинет вади 1,4 млрд. евро от ББР

автор:Дума

visibility 458

/ брой: 74

НСИ отчете по-голям дефицит от МФ

автор:Дума

visibility 454

/ брой: 74

Рекорден ръст на имигрантите в ЕС

автор:Дума

visibility 457

/ брой: 74

Гърция дава извънредно по 150 евро на дете

автор:Дума

visibility 451

/ брой: 74

Австрия спира мрежите за деца до 14 години

автор:Дума

visibility 464

/ брой: 74

Тухла от замъка

автор:Ина Михайлова

visibility 470

/ брой: 74

По-стръмното стъпало

visibility 457

/ брой: 74

Слънчогледите

visibility 428

/ брой: 74

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ