13 Септември 2025събота06:50 ч.

Габриел Вълков: Богатите трябва да плащат по-високи данъци, за да има пари и за по-бедните хора

автор:Дума

visibility 3435

„Богатите трябва да плащат по-високи данъци, за да има пари и за по-бедните хора.“ Това заяви депутатът от „БСП – Обединена левица“ Габриел Вълков в предаването „Делници“ по Евроком. Според Вълков никъде по света няма данъчна система като нашата, която в такава степен да подкрепя най-заможните и да изоставя социално слабите. Той се обяви за отмяната на плоския данък от 10% и за връщане на подоходното облагане.

Депутатът от „БСП – Обединена левица“ заяви, че от формацията ще искат намаляване на студентските кредити на 3%, за да могат младите хора да имат достъп до образование.

„Докато богатите не започнат да плащат справедлив дял от техните пари, няма как да има справедлива държава и хората с ниски доходи да живеят нормално в България. Сега и човекът с хиляда лева заплата, и банките с три милиарда печалба плащат по 10 процента“, аргументира се Габриел Вълков.

Той обърна внимание на защитата на битовите потребители на ток.

„До края на мандата на правителството гарантираме, че няма да има либерализация на тока за тях. Те ще бъдат защитени, докато това правителство управлява. Това е и една от мерките срещу спекулата. И глобите от 10 процента от оборота, които могат да налагат КЗК и КЗП, са милионни глоби, защото има фирми с милиарди оборот – също са една добра форма на борба с тази спекула“, бе категоричен социалистът.

Той напомни и за позицията на Младежкото обединение в БСП за допълнителна подкрепа на младите майки, която вече е обсъдена със социалния министър Борислав Гуцанов. Той също ще проведе разговори тя да залегне в следващия бюджет.

„Много важно е през втората година майчинство, например, да се получават 75 на сто от майчинството, като майките едновременно с това да могат да ходят и на работа. Това ще им помогне да си гледат децата, имайки допълнителни доходи“, посочи Вълков.

По линия на доброволчеството социалистът припомни, че първият закон за неговото насърчаване е внесен още когато Кристиан Вигенин от БСП е бил народен представител и председател на парламента.

„Ние работим за много по-големи права на доброволците, за да се стимулира доброволният труд, който е от цялото сърце на един човек. И държавата да стане гарант за тези хора – да им дава по три дена отпуск, да им осигури застраховка за злополука в такива бедствия като пожари и наводнения“, каза в заключение Габриел Вълков.

Процесът на присъединяване към еврото няма да е лек

автор:Дума

visibility 561

/ брой: 170

Димитър Радев за първи път на заседание на ЕЦБ

автор:Дума

visibility 558

/ брой: 170

Предупреждават ни за опасни храни от чужбина

автор:Дума

visibility 611

/ брой: 170

Задава се хаос със сметките за парно

автор:Дума

visibility 630

/ брой: 170

Показно убийство на привърженик на Тръмп

автор:Дума

visibility 606

/ брой: 170

Учебната година в Гърция започна с протести

автор:Дума

visibility 560

/ брой: 170

Ким Чен Ун подготвя дъщеря си за лидер

автор:Дума

visibility 610

/ брой: 170

НАТО няма да активира член 5

автор:Дума

visibility 472

/ брой: 170

Истинска памет

автор:Александър Симов

visibility 562

/ брой: 170

Диагноза - русофобия

автор:Боян Бойчев

visibility 581

/ брой: 170

Драма с класов привкус

автор:Юрий Борисов

visibility 538

/ брой: 170

Приложима ли е четиридневна работна седмица в България

visibility 593

/ брой: 170

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ