13 Юли 2025неделя02:59 ч.

Гърция се отказва от руския газ

/ брой: 186

автор:Дума

visibility 1692

Гърция е намалила вноса на руски газ с повече от половината през тази година благодарение на увеличените доставки от други производители до единствения си терминал за втечнен природен газ близо до Атина.

За да се справи с неимоверно нарастващите разходи и да сведе до минимум риска от недостиг на газ, ако Москва намали потоците, страната отново отвори някои въглищни централи и е готова да прехвърли някои газови централи на дизелово гориво.

Междувременно германският канцлер Олаф Шолц обяви след среща със саудитския престолонаследник принц Мохамед бин Салман, че желае да задълбочи енергийното сътрудничество между двете страни.

Следващата спирка от обиколката на лидера в страните от Залива ще бъде Катар, с който Берлин се опитва да сключи споразумение за доставка на газ.

 


Последвайте или харесайте в-к "ДУМА" във ФЕЙСБУК   --> ТУК <--

Споделяйте нашите публикации.

 

 

 

 

Засилват контрола върху ЕРП-та

автор:Дума

visibility 4711

/ брой: 126

Нови правила при "Гражданска отговорност"

автор:Дума

visibility 2815

/ брой: 126

Горски служители блокираха пътя при Кресна

автор:Дума

visibility 3411

/ брой: 126

Еврокомисията оцеля

автор:Дума

visibility 4298

/ брой: 126

Мащабни горски пожари на Балканите

автор:Дума

visibility 2889

/ брой: 126

САЩ изпратиха оръжия за Украйна

автор:Дума

visibility 2961

/ брой: 126

Накратко

автор:Дума

visibility 4269

/ брой: 126

Тупик

visibility 4304

/ брой: 126

Измамите предстоят

visibility 3740

/ брой: 126

Европестене от разум

автор:Юри Михалков

visibility 4670

/ брой: 126

Копнеж по нови неща

visibility 4349

/ брой: 126

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ