17 Септември 2025сряда19:49 ч.

Георги Гьоков: Разговорите за бюджета се водят по инициатива на БСП

автор:Дума

visibility 1049

Замразяването на бюджета ще означава да останат пенсионерите със същия размер пенсия, какъвто беше постигнат в редовното правителство. И не само за пенсионерите – за всички социални плащания, минималната работна заплата ще остане на нивото от 22-ра година. И хората няма как да очакват, че ще бъдат компенсирани по някакъв начин за инфлацията и високите цени. Никой не трябва да има илюзии, че по някакъв начин ще се размине увеличението на заплатите и социалните плащания. Странно е, че служебното правителство се дърпа да вкара бюджет поради претекст, че от популизъм партиите ще го разширят много и той няма да може да се изпълнява.“ Това заяви народният представител от „БСП за България“ Георги Гьоков в ефира на Нова.

Кой казва, че няма да можем да се справим с дупката в бюджета? Същият този финансов министър, който беше зам.-министър на финансите в редовното правителство, с който лично аз съм обсъждал надълго и широко във всички аспекти увеличението на пенсиите и сме постигали тогава пълно съгласие. Тоест всичко е било наред и няколко месеца по-късно тя започва да говори за дефицит. „Продължаваме промяната“ застават зад такъв бюджет, а Борисов в едни от словоизлиянията си каза, че ще дадат 3 милиарда за пенсии. Спомням си и думите на Йордан Цонев от ДПС, който каза, че социалната програма на БСП е една много добра основа за разговор по бюджета. Говоря, че има разбиране и виждане в другите партии“, обясни Гьоков за обсъжданията по бюджета и подчерта, че социалните мерки на левицата получават одобрение от всички посоки.

Според него, ако служебното правителство продължи да се инати и да не внасят бюджет – една от възможностите е да бъде редактирано внесеното от тях предложение за удължаване на сегашния. „Как така финансовият министър се съгласи да има разходи по плащания за придобиване на нови самолети, а няма как да се направи корекция в бюджета за разходи за социална политика. Въпросът тук е, че отговорността към България изисква диалог и компромиси в някои посоки. Ние в момента няма да позволим на никой да ни подменя предизборните ангажименти и да ни поставя условия. Ние сме отговорна партия, по наша инициатива се водят разговорите за бюджета. Готови сме на разумни отстъпки, но не и на всяка цена, защото чрез нашата изборна програма сме поели ангажименти към хората“, посочи социалистът.

Скандални разлики в цените от борсата до магазина

автор:Дума

visibility 687

/ брой: 173

Финансовото министерство пласира ДЦК за 300 млн. лева

автор:Дума

visibility 670

/ брой: 173

Бум в търсенето на екзотични валути

автор:Дума

visibility 571

/ брой: 173

Младите българи предпочитат да инвестират в акции, а не в имоти

автор:Дума

visibility 685

/ брой: 173

Израел удари Газа с цялата си мощ

автор:Дума

visibility 718

/ брой: 173

ЕК отлага 19-ия пакет санкции срещу Русия

автор:Дума

visibility 627

/ брой: 173

47% от македонците не одобряват поетия курс

автор:Дума

visibility 604

/ брой: 173

Накратко

автор:Дума

visibility 560

/ брой: 173

Банализмите на психодясното

автор:Александър Симов

visibility 632

/ брой: 173

За образованието

visibility 629

/ брой: 173

Слънчевото дете на българската поезия

visibility 634

/ брой: 173

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ