15 Август 2025петък10:38 ч.

Георги Свиленски: Горанов 5 години не спазва закона

автор:Дума

visibility 348

"Къде е министърът на финансите, когато гледаме Закона за хазарта. Същият министър 5 години не спазва закона.” Това каза зам.-председателят на ПГ на „БСП за България“ Георги Свиленски от трибуната на Народното събрание. Той припомни, че  от години  е задавал тези въпроси на Горанов и постоянно е получавал отговори,  че въпросът ще бъде решен и че има нужда от нов Закон за хазарта: „Къде  е новият Закон за хазарта, г-н Горанов. Или трябва някой да печели по 700 млн. и вие да стоите някъде и да ни се подигравате?”

„Защо културата ще бъде лишена от 10%  от приходите от  такси за хазарт, както е по закон? Било противоречие между Закона за публичните финанси и Закона за хазарта. Нали Министерският съвет  ги предлагате тези закони. Те нямат ли капацитета да преценят, че когато предлагат един закон, то той противоречи на друг. Или от ГЕРБ са се разбрали да заблуждават хората на културата, че ще има помощ и за тях и след това 5 години да не го спазват? И после 5 години не събират 700млн. лв. данъци,  за да може нашите управляващи да си живеят добре.”, коментира Свиленски.

Социалистът подчерта, че вместо управляващите да търсят решение на проблемите в културата и  финансиране на този сектор, те правят най-лесното, като казват, че противоречи на друг закон: „Защо тогава не променихте Закона за публичните финанси, за да не противоречи на него и да се помогне на културата? Защото 10% е по-добре да отидат в кореспонденцията  между тези 60 милиона. Те са почти цялата сума от тези 10% от несъбраните 700 милиона, които са се движили между Московска и управляващите за 5-те години, когато закона не е изпълняван", заяви Георги Свиленски. Той призова да не се приема предложението на ГЕРБ.

ЕК иска по-строги мерки за шарката

автор:Дума

visibility 5217

/ брой: 150

Над 49% от българите подкрепят еврото

автор:Дума

visibility 5165

/ брой: 150

Иван Иванов разпореди проверка на АПИ за раздадените бонуси

автор:Дума

visibility 5393

/ брой: 150

Евакуация на гръцки град заради пожар

автор:Дума

visibility 5201

/ брой: 150

Лондон бори опасното шофиране с конфискация

автор:Дума

visibility 5217

/ брой: 150

Крайнодесните набират скорост в Германия

автор:Дума

visibility 5146

/ брой: 150

Накратко

автор:Дума

visibility 5314

/ брой: 150

Прозрачен механизъм

visibility 5289

/ брой: 150

Какво да очакваме от срещата Тръмп - Путин

автор:Юри Михалков

visibility 5357

/ брой: 150

Добро семейство пред висока заплата - изборът на младите българи

автор:Дума

visibility 5274

/ брой: 150

Александър Йосифов - достоен, харизматичен, гениален

автор:Петър Михайлов

visibility 5355

/ брой: 150

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ