19 Септември 2025петък00:45 ч.

Словесни престрелки в НС:

ГЕРБ плашат със "заразата комунизъм", левицата припомня що е фашизъм

автор:Дума

visibility 2853

За поредна година 1 февруари стана причина за остри реплики, "уроци" по история и обвинения в комунизъм и фашизъм от трибуната на Народното събрание. Денят започна с едноминутно мълчание, с което депутатите почетоха паметта на жертвите на комунистическия режим. Последваха декларации по темата на ГЕРБ, БСП и ДПС.
Спас Гърневски от ГЕРБ обясни как от "заразата комунизъм спасение няма". Кой е най-човеконенавистичният режим в България, попита герберът. Без маска и грим трябвало да се знае за "най-престъпният режим след нацизма". После обясни как Бойко Борисов започнал да възстановява "пропиляното в първите 20 години на прехода".
И ДПС почетоха жертвите на комунизма и на Възродителния процес. Трябва да си спомняме всичко в пълнота, обяви Йордан Цонев.
От левицата също излязоха с декларация и обявиха, че са разочаровани от развитието на българския парламентаризъм. Няма как БСП да бъде изправена на подсъдимата скамейка, обяви Валери Жаблянов. Домашните интерпретации на бивши общински и градски кметове на борбата срещу фашизма трудно ще бъдат разбрани извън границите на местата, които са управлявали, обърна се той към Спас Гърневски.
Жаблянов припомни и някои исторически факти. На 1 ноември 1943 г. е подписан секретният протокол на Московската конференция от външните министри на Съветския съюз, САЩ и Великобритания. В тяхната 18-та точка изрично е записана декларация за отговорността на хитлеристите за извършените техни зверства и за политическата отговорност на фашизма. По време на Кримската конференция, ръководителите на трите съюзни държави - Съветски съюз, САЩ, Великобритания, провела се от 4 до 11 февруари 1945 г., препотвърждават решението на Московската конференция. След нея министър-председателят на Великобритания Уинстън Чърчил прави следното изявление: "Най-добре би било всички военнопрестъпници и фашисти да бъдат разстреляни, заедно с главните престъпници в момента, в който бъдат хванати", прочете Валери Жаблянов.

КЗК с нови правомощия

автор:Дума

visibility 645

/ брой: 174

Сиренето у нас е с 26% по-скъпо от средната европейска цена

автор:Дума

visibility 748

/ брой: 174

ДФЗ засече двойно декларирани 7420 декара

автор:Дума

visibility 557

/ брой: 174

По-евтино на море в Гърция през септември

автор:Дума

visibility 768

/ брой: 174

София също блокира санкции срещу Израел

автор:Дума

visibility 841

/ брой: 174

В Белгия се "изпират" 16 млрд. евро годишно

автор:Дума

visibility 806

/ брой: 174

Протести в Словакия срещу Роберт Фицо

автор:Дума

visibility 810

/ брой: 174

Накратко

автор:Дума

visibility 662

/ брой: 174

Парламентарна поезия

автор:Александър Симов

visibility 662

/ брой: 174

Правителството върши своята работа и резултатите вече са видими

автор:Дума

visibility 750

/ брой: 174

Пътят на забравата

автор:Евгений Белий

visibility 726

/ брой: 174

Гладиаторско меле

visibility 600

/ брой: 174

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ