18 Септември 2025четвъртък05:15 ч.

Гербери на черни точки

/ брой: 196

автор:Ралица Табакова

visibility 3357

Не станаха ли много вече черните петна по герберските "бели одежди", господин премиер?
На месец поне по два пъти се пропуква прехвалената ви теория за честните, чисти и морални хора, препълнили редиците на казармената структура ГЕРБ. Гафове в парламента, лобистки закони, потъпкване на конституцията, измама с "Държавен вестник", конфликти на интереси... Можем да припомним и тежкото начало с "най-добрия кандидат за еврокомисар", с "най-качествения здравен министър". И още, и още...
Какво се оказа, господин премиер?
Депутатите ви не само се учат в крачка на законодателство и парламентаризъм, но се учат в крачка и да спазват законите. Много станаха петънцата, господин премиер. Внимавайте, защото чернилката някой ден и вас ще изпръска. Засега се справяте - един строг поглед, няколко остри думи и черната точка хвърля оставка с насълзени очи. Невинни, но опетнени от злите сили на опозицията. Знаем, вие ги съветвате да се оттеглят, но не защото са виновни, а за да докажете на целокупното общество, че сте безпощаден дори към своите. Доказвате още по-категорично, че няма да пожалите никого в името на собствения си рейтинг, господин премиер.
Оставките и рокадите през ден обаче не правят казармената ви структура по-качествена, по-кадърна или поне по-морална. Оставките и рокадите под ваша диктовка просто ускоряват превръщането ни в полицейска държава с авторитарен режим. КПД-то на парламента не се вдига от това, че закривате с мощното си тяло черните петна в редиците на ГЕРБ. Нито може да оправи безумните гафове на министрите ви в образованието, икономиката, здравеопазването и съдебната система. Черните петна просто по-бързо унищожават и последните демократични устои на държавата, зацапват и последните опити на опозицията за парламентаризъм.
Какво следва, господин премиер? Колко още време имате да подменяте една черта точка с друга? Колко още време ще припявате рефрена за "лошото наследство" и "маскарите от тройната коалиция"? Дали вече не пеете фалшиво - та вашите не са ли по-маскари? В наглостта и витиеватите фрази вече са доказани майстори. Най-големи майстори са обаче в метаните и в козируването, нали, господин премиер?
А тези, които не козируват? А този народ, който вече се опомня и се срамува от това, че е гласувал за ГЕРБ? Той как да подаде оставка, господин премиер? И него ли ще привикате "на килимчето"? Или ще му пратите Цветанов?
Броите ли черните точки, господин премиер? Ако ви е трудно, не се притеснявайте. Българинът е добър в това да брои и помни провалите. И да търси сметка.
А и приятелите ви от Европа също всичко виждат и всичко броят.
И не се притесняват да удрят през пръстите.

Скандални разлики в цените от борсата до магазина

автор:Дума

visibility 687

/ брой: 173

Финансовото министерство пласира ДЦК за 300 млн. лева

автор:Дума

visibility 670

/ брой: 173

Бум в търсенето на екзотични валути

автор:Дума

visibility 571

/ брой: 173

Младите българи предпочитат да инвестират в акции, а не в имоти

автор:Дума

visibility 685

/ брой: 173

Израел удари Газа с цялата си мощ

автор:Дума

visibility 718

/ брой: 173

ЕК отлага 19-ия пакет санкции срещу Русия

автор:Дума

visibility 627

/ брой: 173

47% от македонците не одобряват поетия курс

автор:Дума

visibility 604

/ брой: 173

Накратко

автор:Дума

visibility 560

/ брой: 173

Банализмите на психодясното

автор:Александър Симов

visibility 632

/ брой: 173

За образованието

visibility 629

/ брой: 173

Слънчевото дете на българската поезия

visibility 634

/ брой: 173

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ