12 Август 2025вторник02:44 ч.

Гешев поиска вечерен час и полиция по улиците

автор:Дума

visibility 99

Главният прокурор повтори позицията си, че България трябва да въведе почти военно положение, за да се бори с разпространението на коронавируса. В интервю за Нова тв Иван Гешев поиска въвеждането на вечерен час и контрол на движението по улиците в големите градове. Сърбия въведе вчера вечер час за своите граждани, а Франция разположи полицаи и жандармерия по улиците, хората имат право да излизат само по работа, до хранителния магазин или за лечение.

Обвинител номер едно настоя подобни мерки да се въведат и у нас. Припомняме, че вчера той първи поиска Банско да бъде поставено под карантина, по-късно това обявиха от кризисния щаб. Днес обаче, на редовния си сутрешен брифинг, началникът на щаба ген. Мутафчийски коментира, че за момента не се налага други населени места да се поставят под пълна изолация. Той смята, че българските граждани се съобразяват с мерките и че действат разумно и отговорно.

Иван Гешев обаче вече трети ден настоява за съвсем крайни мерки – да се ходи само до хранителни магазини и аптеки, а за целта да се попълва декларация къде отиваш. Ако някой бъде спрян и се е отклонил от посочения маршрут в декларацията, ще го очакват "големи санкции". Така вижда нещата обвинител номер едно.

Прокуратурата, по думите му, работела във военен режим. Подчинените му вече разиграли няколко варианта как да действат „при такава ситуация“.

Той коментира и Закона за мерките за извънредното положение, който трябва да се гласува днес. По думите му "този закон вече не е актуален", тъй като предвидените в него мерки може вече да са безсмислени към днешна дата.

Държавата на ръба на бензинова криза

автор:Дума

visibility 1626

/ брой: 147

65 лв. е средната сметка за парно в София

автор:Дума

visibility 1538

/ брой: 147

Рекордни добиви на пшеница

автор:Дума

visibility 1478

/ брой: 147

Гръцки търговци искат връщане на граничния контрол с България

автор:Дума

visibility 1535

/ брой: 147

Пожар край Атина взе човешки живот

автор:Дума

visibility 1527

/ брой: 147

Гърция проверява имоти на чужденци

автор:Дума

visibility 1517

/ брой: 147

60 на сто от немците не харесват Мерц

автор:Дума

visibility 1522

/ брой: 147

Накратко

автор:Дума

visibility 1456

/ брой: 147

Облаци над Аляска

автор:Юри Михалков

visibility 1534

/ брой: 147

Просията като съвременна професия

автор:Таня Глухчева

visibility 1544

/ брой: 147

Защо Тръмп и Путин се срещат в Аляска

автор:Дума

visibility 1717

/ брой: 147

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ