02 Март 2026понеделник11:22 ч.

Гешев прати двама прокурори в ОАЕ заради Васил Божков

автор:Дума

visibility 1501

Двама прокурори от Върховна касационна прокуратура са били на работно посещение в Обединените арабски емирства, съобщиха от прокуратурата. Те са имали среща в бюрото на главния прокурор на ОАЕ, а основна тема на разговорите и била възможността за подписване на меморандум за сътрудничество между прокуратурите на двете страни. Основният въпрос за нашата прокуратура в момента е екстрадицията на бизнесмена Васил Божков, за когото е потвърдено, че е на територията на ОАЕ.
Противоречиви обаче са информациите дали той е арестуван, или се движи свободно из Абу Даби. На този въпрос не можа да даде отговор и главният прокурор Иван Гешев. Все още не е започнала самата процедура по искане на екстрадицията на хазартния бос. Знае се със сигурност, че на Божков му е забранено да напуска ОАЕ и му е отнен задграничния паспорт.
Днес съдът реши, че ако бизнесменът бъде екстрадиран в България, моментално ще бъде задържан за 72 часа.
В момента на Божов са повдигнати общо 11 обвинения, а отделно тече и разследване за изнасилвания, убийства и принуда, по които още се събират доказателства. Божков ще отговаря за това, че е ръководил организирана престъпна група за принуда, изнудване, опит за подкуп на длъжностно лице и други престъпления.
Главният прокурор коментира днес, че сега "топката е в друга държава". Говорено е с тамошната прокуратура на високо ниво, заяви Гешен, визирайки срещите на двамата български прокурори в ОАЕ.

Въоръжени от САЩ опитаха да "проникнат"

автор:Дума

visibility 5369

/ брой: 40

Сръбският "Лидл" купува млякото на фермерите

автор:Дума

visibility 5325

/ брой: 40

Китай призова Германия към споделено бъдеще

автор:Дума

visibility 5273

/ брой: 40

Накратко

автор:Дума

visibility 4489

/ брой: 40

Благословени с беззаконие

автор:Ина Михайлова

visibility 4203

/ брой: 40

За "борбата с мафията"

visibility 5459

/ брой: 40

Куба не се предава

автор:Таня Глухчева

visibility 5680

/ брой: 40

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ