11 Юли 2025петък09:26 ч.

Гласят ни нов Ньой?

/ брой: 72

автор:Юри Михалков

visibility 725

"Ако сформираме правителство, ще започнем незабавни преговори със суверена на Северна Македония за изясняване на историческото ни минало, за да им дадем зелена светлина да се приобщи към Европа". Ето това рече тези дни по Би Ти Ви съпредседателят на "Демократична България" ген. Атанас Атанасов.

Явно ДБ предлага историята и националната ни памет да бъдат демократично фалшифицирани в наш ущърб, за да се промуши Северна Македония в Евросъюза. Предлага страната ни да остави историческия спор само на историците, без никакви гаранции срещу македонизирането на миналото ни, само и само Скопие да започне преговорния процес. Предлага България доброволно да се откаже от работещ инструмент, който би защитил националния ни интерес. Предлага също образованието в Северна Македония да продължи промиването на мозъците с антибългарски внушения. Или Скопие да изкара македонци и македонско не само Гоце Делчев, Самуил или Светите братя Кирил и Методий, но и цялото ни Възраждане, Средновековието, че и цар Борис. "Демократична България" предлага на страната си втори Ньой, този път на история и памет (първият беше на територии и население). Атанасов уж е генерал, но пробутва национално предателство. Но пък това го искат американската геополитика и евроатлантическият й слугинаж. Страната ни трябва да остане вярна на демократичния Запад, дори да затрие идентичността си.

Може да се предположи, че така мисли не само "Демократична България". Близо до ума е, че сходна позиция ще заеме и "Изправи се! Мутри вън!", доколкото "половинката" на лидерката й Мая Манолова е атлантистът Ангел Найденов. Под общ покрив се споделят и общи виждания.  

Така по въпроса за Северна Македония "Има такъв народ" може да се окаже в малцинство и нищо чудно да приеме позицията на другите две партии при евентуално сформиране на правителство от трите протестни формации. Нищо, че формацията на Слави Трифонов набляга на възрожденските песни и е водеща сила в тази тристранна коалиция.

Очакваното от мнозинството българи разграждане на мутренския модел на партията ГЕРБ съвсем не означава, че трябва да се захвърли и сегашният й подход към Скопие. Тук приемствеността е наложителна. Иначе по този въпрос трите партии рискуват да се озоват срещу мнозинството българи.  

Обиски в енергетиката заради договора с "Боташ"

автор:Дума

visibility 451

/ брой: 125

Въвеждат пълен контрол върху шофьорските курсове

автор:Дума

visibility 462

/ брой: 125

Обявите за работа намаляват

автор:Дума

visibility 382

/ брой: 125

Едва 31% от българите са чували за европроекти

автор:Дума

visibility 418

/ брой: 125

Македонският език отхвърлен в Страсбург

автор:Дума

visibility 472

/ брой: 125

Санчес с мерки против корупцията в Испания

автор:Дума

visibility 467

/ брой: 125

Арестуваха заподозрян за терор в Германия

автор:Дума

visibility 459

/ брой: 125

Единение

автор:Александър Симов

visibility 436

/ брой: 125

За убеждаването

автор:Първан Симеонов

visibility 411

/ брой: 125

Пет препоръки към България от ЕС

автор:Дума

visibility 453

/ брой: 125

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ