12 Август 2025вторник13:22 ч.

Горанов не знае за бонусите в Търговския регистър

автор:Дума

visibility 1233

Финансовият министър Владислав Горанов не знае какви бонуси в края на годината са си разпределили отделите от Агенцията по вписванията. Той обаче бил против подобни фанансови стимули за периода, в който Търговският регистър бе сринат за повече от 10 дни.
Припомняме, че вчера в. "Сега" разкри, че служителите в Агенцята по вписванията са си раздали щедри бонуси и то точно за периода, в който Търговският регистър не работеше.
Оказва се, че през октомври служителите са получили бонуси в размер на 700 000 лв. като "допълнителни възнаграждения за постигнати резултати" през месеците юли, август и септември. Четирима софийски директори са си раздали по 20 хил. лв., а другите високопоставени служители са прибрали по 2 хил. лв.
В кулоарите на Народното събрание Горанов обясни, че не трябва да се дамгосват експертите и служителите от Агенцията по вписванията. Тези, които съвестно са си вършили работата и които не носят пряка отговорност за блокирането на регистъра, биха могли да получат допълнително възнаграждение, коментира Горанов.

Правосъдният министър Цецка Цачева също говори пред журналисти по темата. По думите й не тя определя и не тя утвърждава изплащане на суми за допълнителни възнаграждения. Нито на изпълнителния директор, нито на ръководството на Агенция по вписванията. Министърът единствено определял оценката на директора и съгласувал оценката на зам.-директора. Конкретните правила и методиката за определяне на допълнително възнаграждение за постигнати резултати били описани във Вътрешните правила за заплатите на Агенцията по вписванията.

Увеличават линията на бедност със 126 лв.

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 148

Предлагат линията на бедност да бъде увеличена до 764 лева

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 148

КЗД проверява случая със сваленото от самолет дете

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 148

Австрия обмисля таван на цените

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 148

ЕС иска Зеленски на срещата в Аляска

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 148

САЩ приключиха с помощите за Украйна

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 148

Над 11% от депортираните от Германия са деца

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 148

Нови цени, нови стандарти

автор:Таня Глухчева

visibility 0

/ брой: 148

Тагаревщина на ума

автор:Александър Симов

visibility 0

/ брой: 148

Газови игри на котка и мишка

visibility 1

/ брой: 148

Беше като Феникс, роден от пепелта наоколо

автор:Дума

visibility 1

/ брой: 148

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ