24 Февруари 2026вторник06:41 ч.

Иван Иванов: Организацията на почистването на републиканските пътища не е добра, на пътноподдържащите фирми ще бъдат наложени максимални санкции

автор:Дума

visibility 4167

„Остава тежка ситуацията на автомагистрала „Хемус“. Снощи до късно давах инструкции на Агенция „Пътна инфраструктура“ за предприемане на адекватни действия, предвид метеорологичната обстановка, но не бяха взети предвид. Организацията се оценява като недостатъчно добра, да не кажа лоша. В резултат на това ще бъдат наложени максимални санкции на пътно поддържащите фирми, включително на държавната „Автомагистрали“ ЕАД“. Това съобщи на брифинг след редовното правителствено заседание днес министърът на регионалното развитие и благоустройството Иван Иванов. Той допълни, че при поредни неадекватни действия от тяхна страна ще има и дисциплинарни мерки при следващи снеговалежи и лоша организация на движението. Целият наличен състав в момента е на място, за да разчистят трафика, каза още той.

По отношение на евентуалното презастрояване и допуснати строителни нарушения, министърът информира, че още днес ДНСК ще бъде изпратена на място в засегнатите райони, за да се установи дали има отклонение в строителството и от одобрените общи устройствени планове на съответните общини, които е възможно да са допринесли за ситуацията. Всички мерки ще бъдат взети от държавата по отношение на контрола, категоричен бе министър Иванов.

Отмениха забраната за технически преглед при неплатени глоби

автор:Дума

visibility 1563

/ брой: 36

Половината европейци не могат или не желаят да си купят жилище

автор:Дума

visibility 1333

/ брой: 36

Само три банки нямат такса за разплащателна сметка

автор:Дума

visibility 1551

/ брой: 36

Енергийният министър не изключва софтуерен проблем в електромерите

автор:Дума

visibility 1535

/ брой: 36

Хиляди домакинства са без ток в Румъния

автор:Дума

visibility 1359

/ брой: 36

И Берлин планира мерки за социалните мрежи

автор:Дума

visibility 1537

/ брой: 36

Намалява броят на мигрантите в Австрия

автор:Дума

visibility 1562

/ брой: 36

Лекарите в Гърция плашат с протести

автор:Дума

visibility 1484

/ брой: 36

Опасна милитаризация

автор:Дума

visibility 1673

/ брой: 36

Кристин Лагард се готви да се оттегли предсрочно от ЕЦБ

visibility 1470

/ брой: 36

Не манипулацията, а съмнението убива демокрацията

visibility 1571

/ брой: 36

Една сутрин в Китай, една година във Франция

visibility 1284

/ брой: 36

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ