27 Юли 2025неделя20:08 ч.

Иван Кръстев: Българите в Англия споделят, че са забравени от правителството

автор:Дума

visibility 1069

Към момента поне 280 000 българи кандидатстват за постоянна уседналост във Великобритания. На този фон, вероятно броят на постоянно живеещите българи в Обединеното кралство надхвърля сигурно 300 000. Това коментира пред БСТВ кандидатът за евродепутат от "БСП за България" Иван Кръстев. Преди дни той бе в Лондон и заедно със Сергей Станишев се срещна с наши сънародници във Великобритания.
Българите там споделят, че са забравени и изоставени от българската държава, добави той. Посолството ни в Лондон оперира с изключително малък личен състав, който е крайно недостатъчен да обслужва интересите на българските граждани. През последните 10 години се закриха много дипломатически мисии в чужбина. Бяха продадени и много сгради на българската държава. Явно средствата не са инвестирани в укрепване на онези наши мисии в държави, в които има големи и компактни емигрантски общности. Нашите сънародници в Англия могат да се уповават само на двама души, които се занимават с техните проблеми, разказа Кръстев. Цялата работа, свързана с проблемите на българите с местните власти, се извършва от благотворителни организации на българи във Великобритания и най-вече на структура, свързана с БСП-Лондон, в лицето на г-н Нишан Джингозан, каза още кандидатът за евродепутат. По думите му, активните българи там са изключително тясно свързани с нашата страна.
Те се опитват да създадат една своя България на другия край на Европа, като поддържат жив контакт със страната ни, добави той. Кръстев уточни, че заради недоимъка тук, много наши сънародници са избрали да живеят в Англия, но това за настоящото правителство означава, че вече проблемите им не го касаят.

Въвеждат еднодневни винетки от 2026 г.

автор:Дума

visibility 12639

/ брой: 136

Газът поевтинява с 3,8% през август

автор:Дума

visibility 12727

/ брой: 136

Подадохме ново искане за 653 млн. евро по ПВУ

автор:Дума

visibility 12762

/ брой: 136

Пекин и Брюксел се сближават

автор:Дума

visibility 13099

/ брой: 136

Евродепутат заплаши Фон дер Лайен със съд

автор:Дума

visibility 12809

/ брой: 136

Москва и Киев върнаха по 1200 пленници

автор:Дума

visibility 12545

/ брой: 136

Накратко

автор:Дума

visibility 12697

/ брой: 136

Тромб

автор:Александър Симов

visibility 13061

/ брой: 136

Островът - вчера, днес, утре...

автор:Атанас Зафиров

visibility 12993

/ брой: 136

Законът - позор на Зеленски

visibility 12760

/ брой: 136

Недостиг

автор:Аида Паникян

visibility 12936

/ брой: 135

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ