25 Февруари 2026сряда17:21 ч.

Изборите ще са на 28 март, обяви Радев

автор:Дума

visibility 623

 Президентът Румен Радев съобщи днес, че парламентарните избори догодина ще се проведат на 28 март. Така той отговори на спекулациите от миналата седмица, че Бойко Борисов ще се опита да отложи вота чак за май или юни. Всъщност държавният глава насрочва датата на изборите, така е по Конституция. Изборите трябва да бъдат проведени в срок с доставени и лицензирани машини и с всички мерки, които да гарантират правото на всеки българин на вот, категоричен бе президентът, цитиран от БГНЕС.

Той коментира и предстоящата кампания по ваксиниране срещу ковид. Въпросът с ваксините има пряко отношение върху здравето и живота на българите не само за справяне сега с пандемията, но и за години напред, подчерта Радев. И призова правителството да отговори с цялата отговорност по този въпрос – да има компетентно и откровено разясняванекакто за ползите и необходимоста от това ваксиниране, така и за рисковете. Да има получени всички разрешителни от Европейската агенция по лекарствата и от българската ИАЛ, настоя още президентът.

По отношение на това дали той ще се ваксинира, Радев заявиа, че това ще направи едва когато няма недостиг на препарата за другите и обясни, че първоначално у нас ще пристигнат 60 000 дози, а хората от рисковите групи наброяват много повече.

Аз нямам правото да отнемам шанса на нито един от тях. Животът на всеки българин е еднакво ценен независимо дали е президент, чиновник или работник, подчерта държавният глава.

Попитан какво мисли за идеята на ГЕРБ да има прокурор, който да разследва главния прокурор, президентът посочи, че по този начин управляващите показват топлите си връзки с главния прокурор.

„Предлагат ни прокурорската колегия, където главният прокурор има пълната власт да посочва човека, който ще го разследва, предлагат ни същия ВСС, който с огромно болшинство избра този главен прокурор, сега да избере и човека, който ще го разследва. Имитацията на реформи в правосъдната система от страна на управляващите само издава тяхната цел да се бетонира статуквото“, заяви той и добави, че това предложение е лишено от логика и благоприличие.

Продали са ни над 12 500 тона фалшиво сирене

автор:Дума

visibility 1060

/ брой: 38

Брюксел зове за нисък ДДС за жилища

автор:Дума

visibility 1069

/ брой: 38

Спешно избират нов подуправител на БНБ

автор:Дума

visibility 1045

/ брой: 38

МФ пое 150 млн. евро нов дълг

автор:Дума

visibility 1027

/ брой: 38

Зеленски поиска дата за членство в ЕС

автор:Дума

visibility 1118

/ брой: 38

Срещу Александър Вучич бил планиран атентат

автор:Дума

visibility 1073

/ брой: 38

САЩ преговарят с Русия и Китай за нов ядрен пакт

автор:Дума

visibility 1023

/ брой: 38

Гличосване

автор:Евгени Гаврилов

visibility 1048

/ брой: 38

Кога ще ги стигнем... охлювите?

автор:Боян Дуранкев

visibility 1096

/ брой: 38

Тарифен хаос в глобалната търговия

visibility 1093

/ брой: 38

Узурпатори на власт

автор:Александър Симов

visibility 1078

/ брой: 38

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ