19 Февруари 2026четвъртък07:00 ч.

Изчислиха колко мед да ядем

Две супени лъжици преди обяд са безвредни за организма, твърдят лекари

/ брой: 156

автор:Дума

visibility 1966

Според руски лекари безвредната дневна доза пчелен мед за организма е две супени лъжици, изядени в първата половина на деня, при положение, че водите активен начин на живот. 

Пред РИА "Новости" професорът от катедрата по поликлинична терапия от университета "Сечинов", д-р Алексей Буеверов е обяснил, че двете лъжици са дозата, която не нанася вреда на организма и в същото време осигурява полезните антиоксиданти, които препятстват окисляването на клетките, и витамините и фруктозата, които пък са източник на енергия. Според учения яденето на мед не бива да се смесва с употребата на алкохол. Ако получената по такъв начин медовина се приема в големи количества, то тя ще доведе до затлъстяване на черния дроб, възпалителни процеси, които могат да доведат до цироза.

Според диетолога Елена Тихомирова ползата от меда е в значителна степен преувеличена, защото за да се постигне тя, е необходимо да се изядат големи количества мед, което само по себе си не е полезно. Безсмислени били и препоръките да се пие чай с мед, защото разтворен в горещата вода медът губел своите полезни свойства.

В същото време няма много противопоказания при яденето на мед. Това са само някои алергии - към цветя или пчелна отрова, както и ако страдате от затлъстяване, защото медът е висококалориен продукт. 

Странен микс от стари политици и НПО

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 34

Шифрин с трета титла

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 34

Женската щафета в биатлона остана 12-а

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 34

Фейгин завърши 28-а в кратката програма

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 34

Експерт: Само 20% от българите си позволяват истинско сирене

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 34

Кристин Лагард напуска предсрочно ЕЦБ

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 34

Румен Спецов: Няма риск страната да остане без горива

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 34

Ватиканът отхвърли поканата на Тръмп

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 34

Мерц изключи Германия да има ядрени оръжия

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 34

Лондон арестува 1000 педофили месечно

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 34

Накратко

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 34

Морален компас за държавност

visibility 0

/ брой: 34

Прощавай, Дяконе!

visibility 0

/ брой: 34

Мълчанието на рамкирания светец

visibility 1

/ брой: 34

Барелеф на Димчо Михалевски на Маказа! Той го заслужава

visibility 1

/ брой: 34

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ