13 Юли 2025неделя19:02 ч.

Калинка на ГЕРБ

/ брой: 155

автор:Мая Йовановска

visibility 2410

Мая ЙОВАНОВСКА


Нали знаете онази приказка за свинята, която се отрекла от хранителните си навици, но веднага след това се върнала към старото си меню. От една страна, така изглежда назначаването от новата власт на Валентин Николов за шеф на атомната ни централа, след направените заклинания. Той вече веднъж беше на този пост. Трябва да му се признае, че реализира шеметна кариера - от бивш разносвач на банички, през вярна калинка на ГЕРБ, до бивш зам.-министър на енергетиката в първия кабинет на Баце, та чак до най-високия пост в АЕЦ-а, и то за втори път (стр. 5). 

Николов, неясно в качеството на какъв, беше един от първите, който започна да лобира в полза на това реакторите, платени от всички нас, за втората атомна централа "Белене" да бъдат продадени на Украйна. Защото били единственият шанс еди коя си централа в Украйна да заработи. Моля!? Ама щяла продажбата да е по пазарни цени. Пък и това не бил краят на българската атомна енергетика, но пък АЕЦ "Белене" не можела да бъде построена.

Николов против ли е да имаме още една, изключително необходима ни, атомна цетрала, и то с проекта "Белене", който е възможно най-напредналият? А може би назначенеието му е в точното време и на точното място? Но ще поживеем, ще видим, както казват руснаците.

Засилват контрола върху ЕРП-та

автор:Дума

visibility 6120

/ брой: 126

Нови правила при "Гражданска отговорност"

автор:Дума

visibility 4148

/ брой: 126

Горски служители блокираха пътя при Кресна

автор:Дума

visibility 4806

/ брой: 126

Еврокомисията оцеля

автор:Дума

visibility 5688

/ брой: 126

Мащабни горски пожари на Балканите

автор:Дума

visibility 4181

/ брой: 126

САЩ изпратиха оръжия за Украйна

автор:Дума

visibility 4212

/ брой: 126

Тупик

visibility 5775

/ брой: 126

Измамите предстоят

visibility 5061

/ брой: 126

Европестене от разум

автор:Юри Михалков

visibility 5960

/ брой: 126

Копнеж по нови неща

visibility 5890

/ брой: 126

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ