06 Май 2024понеделник23:31 ч.

Мартин Камбуров вкарва от дузпа за победата на Берое с 1:0 срещу Ботев Вр своя гол №253, с който изравни 46-годишен рекорд на Петър Жеков

Камбуров застигна Жеков

Договорът ми е до Нова година, призна голмайсторът

/ брой: 163

visibility 90

Мартин Камбуров отбеляза своя гол №253 в елита на България, с който Берое победи Ботев Вр с 1:0 в последния мач от V кръг на еfbet Лига. Така Камбуров изравни абсолютния голмайсторски рекорд на Петър Жеков отпреди 46 години. Попадението падна в началото на второто полувреме, когато бе отсъдена дузпа за старозагорци и ветеранът не сбърка от бялата точка.

Гостите от Враца останаха с човек по-малко в 75-ата минута, когато Йоан Бауренски получи директен червен картон за опасна игра срещу Александър Цветков. Първоначално ситуацията бе подмината от съдията Никола Попов, но ВАР арбитрите дадоха сигнал за преразглеждане и след като Попов се убеди в нарушението, изгони играча.

Това бе и първа загуба на Ботев Вр през новия шампионат, а Берое записа трета победа. Камбуров изпусна на 3 пъти да задмине Жеков - в 32-рата, 41-вата и 90-ата мин. А съотборникът му Стив Фурдадо (85) улучи левия стълб.

Камбуров, който излезе с избродирани 253 на ръкава си, които целуна след гола, призна, че е черпил вдъхновение от Петър Жеков в преследването на рекорда му. "Чувствам се много щастлив. Искам да благодаря на господин Жеков за вдъхновението, което ми даде, за да стигна до този момент. Наистина трябва да му благодаря. Той направи това, че през последните две години да мога да мечтая за точно това нещо, защото по-рано беше в сферата на фантастиката.

Чувството е уникално. Имах чувството, че играя за първи път футбол. Невероятно е. Ако някой ми беше казал, когато започнах да играя футбол, че ще стигна дотук, щях да му кажа, че е луд. Но ето ме сега тук. 15 години в "А" група винаги съм поддържал стандарт и ниво, не съм играл на приливи и отливи. Това доведе да стоя до Петър Жеков с 253 гола. Днес имах поне още две положения, които друг път бих вкарал, но напрежението беше доста по-голямо.

Не деля съперниците. Дали е срещу Левски (следващият мач на Берое в събота и отборът, на който е вкарал най-много голове - б.р.), или срещу някой друг ще бъда безкрайно щастлив. Ако играем добре и създадем ситуации, ще отбележа, но няма гаранция, че на този мач ще се получи. Надявам се да помогна на Берое да спечели възможно най-много точки до края на есента, а после ще се прибера при семейството си в Пловдив", отбеляза Камбуров, който е 6-кратен голмайстор на "А" група.