09 Май 2025петък14:24 ч.

АБОНАМЕНТ:

АБОНАМЕНТ за онлайн изданието на вестник „ДУМА“ в PDF формат - в редакцията или на имейл abonament@duma.bg: 12 месеца - 105 лв., 6 месеца - 55 лв., 3 месеца - 30 лв., 1 месец - 10 лв. АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ 2025 година - каталожен номер 6: „Български пощи“ АД; „Доби прес“ ЕООД ; в редакцията на "ДУМА". Цени: 9 месеца - 153 лв., 6 месеца - 102 лв., 3 месеца - 51 лв., 1 месец - 18 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg АБОНАМЕНТ за онлайн изданието на вестник „ДУМА“ в PDF формат - в редакцията или на имейл abonament@duma.bg: 12 месеца - 105 лв., 6 месеца - 55 лв., 3 месеца - 30 лв., 1 месец - 10 лв. АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ 2025 година - каталожен номер 6: „Български пощи“ АД; „Доби прес“ ЕООД ; в редакцията на "ДУМА". Цени: 9 месеца - 153 лв., 6 месеца - 102 лв., 3 месеца - 51 лв., 1 месец - 18 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg

Капацитетът на "Наглите"

/ брой: 285

автор:Георги Георгиев

visibility 2701

Наскоро колегата Явор Дачков, провокиран от случая с Калина Илиева, писа, че няма по-голямо "перде" в правителството от министъра на земеделието Мирослав Найденов. Грешал е. Найденов не е "перде" или непукист. Той е просто част от кръга "Наглите", който ни управлява в момента. Хората от този кръг реагират на критиката и обвиненията по метода: "Ти го плюеш, то ти вика: дъжд вали". Вероятно в този стил ще бъдат днешните коментари на гербаджиите за тревожните данни около усвояването на средствата от три ключови еврофонда. Причината за това не е, че и на Него му ги спират, както ги спираха на другите. Работата е там, че на Него и да му ги дават, Той не може да ги усвои. На чиновнически език му казват - липса на административен капацитет. Т.е. не могат - защото не разбират, защото ги е страх, че ако сгазят лука, Цецовите режисьори ще ги снимат в "МВР Пикчърс".
На този фон не бива да се учудваме, че министърът по управление на средствата от ЕС Томислав Дончев е станал по-нисък от тревата и гласът му не се чува. И как да е иначе, след като в през март т.г. Дончев заяви, че ще е успех за ГЕРБ, ако успеят да усвоят 75% от еврофондовете, а в края на ноември съобщи, че ще бъдат усвоени 50%. Това безспорно е успех. За кръга "Наглите". За света на "Наглите". За капацитета на "Наглите".
За другите остава само сеирът. За тяхна сметка. 
 

Общините не са получили нито лев за инвестиции

автор:Дума

visibility 269

/ брой: 82

Ще събираме разделно пепелта и саждите от печките

автор:Дума

visibility 239

/ брой: 82

Брюксел дава България на съд заради пътните такси

автор:Дума

visibility 227

/ брой: 82

Експерт: Свободните цени на тока сега ще са високи

автор:Дума

visibility 190

/ брой: 82

Мецола заплаши със съд Фон дер Лайен

автор:Дума

visibility 211

/ брой: 82

Тръмп преименува и Персийския залив

автор:Дума

visibility 244

/ брой: 82

Накратко

автор:Дума

visibility 188

/ брой: 82

Един път завинаги

автор:Александър Симов

visibility 201

/ брой: 82

Като част от народа

автор:Нешка Робева

visibility 210

/ брой: 82

Победата, която донесе Свободата

автор:Дума

visibility 240

/ брой: 82

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ