15 Септември 2025понеделник21:25 ч.

Няколко думи

Караул под аренда

/ брой: 12

автор:Йордан Мичев

visibility 7536

Министерството на отбраната си има охранителна фирма, казва се „МОБА“ ЕООД. Вероятно единствената държавна фирма за охрана, след като МВР закри СОД през 2014 г. и така  частните охранители прилапаха близо 50 000 обекта. Според експертни оценки пазарният дял, оставен от някогашния СОД, се е равнявал на около 10 млн. лева приходи месечно.

Нещо подобно се случва и с „МОБА“, която умишлено бе източена след взривовете в оръжейните складове в Челопечене през юли 2008 г. Стигна се дотам фирмата да продава оръжие и боеприпаси, за да плаща заплати на служителите си. Дружеството, в което предимно работят пенсионирани военни, години наред е на командно дишане, а в същото време МО сключва договор за 20 млн. лева с частната фирма „Бат Секюрити“ за охраната на боеприпасите и взривоопасните вещества на 12 военни поделения. При това, забележете, без въоръжена охрана и със служители, които най-често нямат ценз за такъв вид отговорна работа.

България просто е страната на чудесата. Не че е изненада държавата да се „разтоварва“ от подобен вид дейности, но да даваш на Сульо и Пульо да ти охраняват стратегически важни обекти, е пълно безумие. Време е този цирк да приключи. Колкото по-рано караулът на „Дондуков“ 1 си отиде, толкова по-добре за всички. Защото разпадът вече е непоносим.

Огромна разлика в доходите на българите

автор:Дума

visibility 707

/ брой: 171

Пътуваме от София до Сърбия изцяло по магистрала

автор:Дума

visibility 758

/ брой: 171

НАП погва амбулантни търговци за укрити доходи

автор:Дума

visibility 713

/ брой: 171

Огромна разлика в доходите на българите

автор:Дума

visibility 737

/ брой: 171

Да се ограничи интернет за децата

автор:Дума

visibility 649

/ брой: 171

Голям пожар бушува на Пелопонес

автор:Дума

visibility 675

/ брой: 171

Германците взимат заеми за всекидневни разходи

автор:Дума

visibility 682

/ брой: 171

Накратко

автор:Дума

visibility 669

/ брой: 171

Признанието на Макрон

автор:Юри Михалков

visibility 684

/ брой: 171

Винаги с разум

visibility 642

/ брой: 171

Разбирате ли смисъла от училището?

visibility 661

/ брой: 171

Глас и съвест на епохата

автор:Дума

visibility 670

/ брой: 171

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ