08 Декември 2025понеделник02:53 ч.

АБОНАМЕНТ:

АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ за 2026 година. Можете да се абонирате в: „Български пощи“ АД до 15 декември 2025 г., „Доби прес“ ЕООД до 28 декември 2025 г., в редакцията на вестника до 20 декември 2025 г. Каталожен номер 6. Цени: 12 месеца - 149 € / 291,42 лв., 6 месеца - 75 € / 146,69 лв., 3 месеца - 40 € / 78,23 лв., 1 месец - 14 € / 27,38 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ за 2026 година. Можете да се абонирате в: „Български пощи“ АД до 15 декември 2025 г., „Доби прес“ ЕООД до 28 декември 2025 г., в редакцията на вестника до 20 декември 2025 г. Каталожен номер 6. Цени: 12 месеца - 149 € / 291,42 лв., 6 месеца - 75 € / 146,69 лв., 3 месеца - 40 € / 78,23 лв., 1 месец - 14 € / 27,38 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg

Кирил Добрев: БСП е гарантът, че няма да има замразяване на доходите на хората

Трябва да се отвори темата за промяна на данъчната система от следващата година

автор:Дума

visibility 14328

„БСП е гарантът в това управление, че няма да има рязане или замразяване на доходи. Всички обещания, които са направени и заложени за следващата година, ще бъдат изпълнени. Това са увеличаването на заплатите в МВР, отбраната, образованието, администрацията, включително и на пенсиите.“ Това заяви заместник-председателят на ПГ на „БСП-ОБЕДИНЕНА ЛЕВИЦА“ Кирил Добрев в ефира на NOVA News.

По думите му бюджетът е бил основната тема на последните няколко Съвета за съвместно управление, като подчерта, че разговорът за политики е много по-важен от кадровите назначения. „Логично е първо да изберем приоритетите и след това да стигнем до хората, които ще ги изпълняват. Целта е не да осигурим работни места на този или онзи, а да свършим работа“, каза Добрев за назначенията в министерствата и регулаторите.

Според него темата за промяна на данъчната система трябва да бъде отворена за бюджета за следващата година. „Сегашната данъчна система изчерпа своя ресурс. Тя доведе до значително изсветляване на икономиката и до европеизиране на България, но отук нататък трябва да търсим друга“, смята социалистът.

Кирил Добрев посочи, че във фокуса на данъчната реформа на БСП ще бъдат банките, големите корпорации и телекомуникационните компании, които са увеличили печалбата си в пъти през последните години. „Ще търсим и едно по-справедливо разпределение на компенсациите за ток“, добави народният представител от левицата.

Попитан за ДДС на ресторантьорите, Добрев поясни, че темата все още се обсъжда в БСП, като обърна внимание, че освен големите вериги ресторанти, има и малки семейни заведения, които са засегнати. По отношение на нулевото ДДС на хляба, той припомни, че левицата е вносител на това предложение и е нормално да го поддържа.

По думите на Кирил Добрев, след политическата вакханалия през последните години, днес се поставят основите на едно нормално управление. „Винаги съм бил привърженик на германския модел, в който широка коалиция води до изключително добри икономически резутати и оттам – по-добро качество на живот на хората“, коментира той.

Добрев обясни, че няма как правителството да внесе искане за конвергентен доклад преди да е ясен бюджетът и финансовата рамка. „При управлението на Сергей Станишев България стана член на ЕС и БСП има решение на Конгрес, че България трябва да се присъедини към еврозоната, така че трябва да се прекъснат всички спекулации по тази тема. Но страхът от инфлация и от опита, който имат другите държави, ни притеснява“, подчерта левият депутат.

Според Добрев БСП трябва да има силни и работещи органи и тогава няма да значение кой ще бъде председател на партията. „Времето на лидерските игри в БСП приключи. БСП е лява прогресивна партия - затворихме темата и с консервативното. Защото, когато излезеш от твоите изконни ценности, стигаш дотук – от 800 хиляди гласа на 180 хиляди“, каза още социалистът.

Помолен да коментира годишнината от 4 февруари 1997 г., Кирил Добрев подчерта историческата роля на тогавашния кандидат за министър-председател от БСП Николай Добрев и на председателя на партията Георги Първанов да не бъде допусната гражданска война в България. „Ние сме единствената държава в Източна Европа, в която бившата комунистическа партия не беше поставена под някакво запрещение именно заради факта, че тя успя да израсне и буквално за една нощ да се превърне в нормална европейска партия“, категоричен бе той.

Според него е добре да се припомнят тогавашните събития дотолкова, доколкото да се загърби политическата омраза. „Имаше един период в политиката, в който партиите не просто общуваха, а и работеха заедно. Надявам се днес да можем леви и десни да работим заедно за България“, заключи Кирил Добрев.

60% от свинското на пазара е българско

автор:Дума

visibility 16391

/ брой: 229

Освободената шефка на пътната безопасност стана зам.-министър

автор:Дума

visibility 15489

/ брой: 229

Валутните резерви на БНБ са намалели с 3,1%

автор:Дума

visibility 15115

/ брой: 229

За новите реактори в "Козлодуй" трябват още терени

автор:Дума

visibility 14699

/ брой: 229

Путин: Ще вземем Донбас и Новорусия

автор:Дума

visibility 14542

/ брой: 229

65 000 семейства в Кипър ще получат коледни добавки

автор:Дума

visibility 15581

/ брой: 229

Си и Макрон обсъждат допълващи се ползи

автор:Дума

visibility 15711

/ брой: 229

Накратко

автор:Дума

visibility 11959

/ брой: 229

Какво след протестите

автор:Донка Михайлова

visibility 6917

/ брой: 229

Вън простаците от НС!

автор:Нешка Робева

visibility 11373

/ брой: 229

За БГеврозоната

visibility 8563

/ брой: 229

Поколенията и лъжите

автор:Александър Симов

visibility 7884

/ брой: 229

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ