29 Април 2026сряда20:38 ч.

КНСБ напомня: Работата на открито е опасна при високи температури

/ брой: 108

автор:Дума

visibility 7141

Високите температури могат да засегнат работниците в почти всеки сектор, но най-застрашени са тези, които се трудят на открито – в селското, горското стопанство, строителството, работещите в спешна помощ и здравните работници. Те трябва да са с променлив график, за да избегнат периодите през деня с висока температура, напомнят от КНСБ. Работещите на закрито също могат да бъдат изложени на риск, особено ако са в топлинно интензивни индустрии или извършват физическа работа. В същото време в законодателството ни няма регулиране и определени температурни граници за работа на открито, казват още синдикалистите.
КНСБ напомня, че всички работници имат право на среда, в която рисковете за тяхното здраве и безопасност са правилно контролирани, а температурата на работното място е сред тези, които работодателите трябва да оценят и да предприемат съответните мерки. В законодателството ни няма регулиране и определени температурни граници за работа на открито.

Търси се причина

автор:Мая Йовановска

visibility 838

/ брой: 78

Политическо фуего

visibility 763

/ брой: 78

Отвъд лошия сценарий

visibility 755

/ брой: 78

Пред БСП има дълъг и стръмен път

автор:Николай Шопов

visibility 861

/ брой: 78

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ