15 Юли 2025вторник05:09 ч.

Снимка Сатиричен театър

Комедия за любовта и за нейните лудости и капани играят в Сатирата

/ брой: 78

автор:Дума

visibility 4523

Премиерата на "Любов до край" от Алдо Николай е на 30 април в Сатиричния театър "Алеко Константинов", съобщават от трупата. Ролите изпълняват: Стела Ганчева, Кирил Бояджиев и Петър Калчев.
"Комедия? Да. За любовта. И за нейните лудости и капани. Понякога чудовищни лудости и капани. От друга страна - епикриза на самотата, която ни подлудява", казва режисьорът Николай Ламбрев-Михайловски. "Сякаш една камера, насочена от автора, се доближава в крупен план до една жена и двама мъже, за да надникне в истината за взаимността и любовта. Срещаш случайно очарователна жена и не подозираш какво те чака под маската на красотата", допълва режисьорът.
Преводът е на Огнян Стамболиев, сценичен вариант, постановка и музикална картина - Николай Ламбрев-Михайловски, сценография - Чайка Петрушева, драматург - Богдана Костуркова, помощник-режисьорка - Боряна Атанасова.
Алдо Николай (1920-2004) е роден в Италия. Дебютира със социално ангажирани произведения, които се противопоставят на цензурата на времето. Нашумява у нас с комедията "Пеперуди, пеперуди", с Таня Масалитинова, през 60-те години на миналия век. Пише 75 пиеси, предимно комедии, 50 монолога и три адаптации на текстовете на Луиджи Пирандело и Лопе де Вега.

ЕК предвижда нов данък за големите компании

автор:Дума

visibility 448

/ брой: 127

Получаваме 4,4 млрд. лв. по ПВУ

автор:Дума

visibility 412

/ брой: 127

Три агенции повишиха кредитния рейтинг на България

автор:Дума

visibility 490

/ брой: 127

БНБ пуска първите златни монети в евро

автор:Дума

visibility 459

/ брой: 127

Геополитиката е в основата на враждата

автор:Дума

visibility 466

/ брой: 127

Атина се бори с хилядите мигранти

автор:Дума

visibility 492

/ брой: 127

Лавров в Китай след пълна подкрепа от Ким

автор:Дума

visibility 519

/ брой: 127

Накратко

автор:Дума

visibility 383

/ брой: 127

47 години не стигат

автор:Аида Паникян

visibility 479

/ брой: 127

Антибългаризъм

visibility 403

/ брой: 127

Игри на мита

автор:Таня Глухчева

visibility 411

/ брой: 127

Гаранция за европейското ни настояще и бъдеще

автор:Дума

visibility 521

/ брой: 127

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ