09 Февруари 2026понеделник22:05 ч.

АБОНАМЕНТ:

АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ за 2026 година. Можете да се абонирате в: „Български пощи“ АД до 15 декември 2025 г., „Доби прес“ ЕООД до 28 декември 2025 г., в редакцията на вестника до 20 декември 2025 г. Каталожен номер 6. Цени: 12 месеца - 149 € / 291,42 лв., 6 месеца - 75 € / 146,69 лв., 3 месеца - 40 € / 78,23 лв., 1 месец - 14 € / 27,38 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ за 2026 година. Можете да се абонирате в: „Български пощи“ АД до 15 декември 2025 г., „Доби прес“ ЕООД до 28 декември 2025 г., в редакцията на вестника до 20 декември 2025 г. Каталожен номер 6. Цени: 12 месеца - 149 € / 291,42 лв., 6 месеца - 75 € / 146,69 лв., 3 месеца - 40 € / 78,23 лв., 1 месец - 14 € / 27,38 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg

Конгратюлейшънс, софиянци!

/ брой: 126

автор:Искра Милева

visibility 3180

Заводът за боклук на софиянци бе официално открит. Да, ама не. Лентата на чаканата от години инсталация бе "прерязана" от социалистите. ГЕРБ пък решиха да си спретнат постановка, пристигайки на площадката в село Яна с линейка, за да помогнели на БСП, защото завод за откриване нямало. Някой ще си каже - весела неделя. То весела, весела, ама колко да е весела. Да, завод наистина няма. Докъде трябва да се стигне, че това правителство и тези управляващи да разберат за какво иде реч? Трябва ли една или друга партия да ги подсеща непрестанно за обещанията им - било то по деликатен, по весел или по остър начин? Защото това, че обещанията на управляващите започнаха да се пукат като балони, още в началото на мандата беше факт. Но когато това продължи повече от шест години, някак е не само неудобно, ами и твърде скъпо на софиянци.
Не за друго, а защото още със сядането си в кметското кресло през 2005 г. Бойко Борисов не само си пожела, а и обеща на софиянци градът им да стане като Виена - спретнат, чист и с модерен завод. След това нещата започнаха да отлежават.
Заводът за боклук отново влезе в играта през 2009 г. и бе първият коз на вече премиера Бойко Борисов. Една от първите му изяви като министър-председател бе първата копка на обещания завод в село Яна. И отново бе дадено обещание - заводът да е готов до 15 месеца.
Дори и най-простата сметка показва, че тези 15 месеца са изтекли. Странно защо сега се мълчи. Странно защо се мълчи и за друго - неведнъж не само евродепутати предупреждават, алармират и настояват да се реши проблемът. Защото Европейският съюз ще наложи санкции на България.
Пак проста сметка - не само София, но и България ще го отнесе заради нечие безхаберие. Защото държава само на обещания не се крепи. А цената за това не е само в цифри. Но цифрите показват, че досега прословутият завод е излязъл най-малко 100 милиона лева на столичани - заради измисленото от някой балиране, заради прораслите чери доматчета в балите, заради извозването им в близки и далечни общини, заради здравето на хората.
Всеки нормален човек, когато му покажат, че бърка, би се замислил. Вместо това хората на Борисов взеха, че се присмяха на социалистите заради "откриването" на несъществуващ завод. Работата не е читава. Направо е страшна. Когато не си изпълнил обещанието си, когато си "играеш" с хората, поне си спомни какво си обещал.
Засега конгратюлейшънсът остава за софиянци!

И февруарските сметки за ток ще са по-високи

автор:Дума

visibility 748

/ брой: 26

Ръст в борсовите цени на плодове и зеленчуци

автор:Дума

visibility 657

/ брой: 26

Искат да се въведе данък върху подсладените безалкохолни

автор:Дума

visibility 629

/ брой: 26

Сивият сектор в туризма се разраства

автор:Дума

visibility 659

/ брой: 26

ТИСА предвижда данък за богатите

автор:Дума

visibility 660

/ брой: 26

ЕС дава 15 млрд. евро за водния сектор

автор:Дума

visibility 692

/ брой: 26

Гърците са "за" забрана на мрежите за деца

автор:Дума

visibility 674

/ брой: 26

Накратко

автор:Дума

visibility 819

/ брой: 26

Правя крачка назад, но оставам и вярвам в БСП

автор:Дума

visibility 660

/ брой: 26

Кога посочвате лева, кога евро?

visibility 660

/ брой: 26

Най-лесното решение, но дали е най-доброто

visibility 550

/ брой: 26

ДЕКЛАРАЦИЯ

visibility 8513

/ брой: 25

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ