01 Декември 2025понеделник17:25 ч.

АБОНАМЕНТ:

АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ за 2026 година. Можете да се абонирате в: „Български пощи“ АД до 15 декември 2025 г., „Доби прес“ ЕООД до 28 декември 2025 г., в редакцията на вестника до 20 декември 2025 г. Каталожен номер 6. Цени: 12 месеца - 149 € / 291,42 лв., 6 месеца - 75 € / 146,69 лв., 3 месеца - 40 € / 78,23 лв., 1 месец - 14 € / 27,38 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ за 2026 година. Можете да се абонирате в: „Български пощи“ АД до 15 декември 2025 г., „Доби прес“ ЕООД до 28 декември 2025 г., в редакцията на вестника до 20 декември 2025 г. Каталожен номер 6. Цени: 12 месеца - 149 € / 291,42 лв., 6 месеца - 75 € / 146,69 лв., 3 месеца - 40 € / 78,23 лв., 1 месец - 14 € / 27,38 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg

Корнелия Нинова: Директно обвинявам управляващите в лобизъм

автор:Дума

visibility 3595

„Единственият смислен закон, с който можем да се занимаваме в момента, този за колективните искове, по всякакъв начин беше оспорван, отхвърлян, с процедурни правила и шиканиране с текстове, за да не се гледа. Директно обвинявам управляващите в лобизъм и в защита на монополи и олигарси, които дерат кожата на българския народ.“ Това заяви лидерът на БСП Корнелия Нинова на извънреден брифинг в парламента. 

Тя обясни, че става въпрос за Закона за колективните искове, внесен от парламентарната група на „БСП за България“ да се разглежда в пленарна зала, който урежда завеждането на колективни искове - хората не плащат пари за тези искове, да се разглеждат от съда по бързата процедура, засегнатите да могат да се присъединят към вече започнал иск и много други разпоредби, които обхващат цялата материя на потребителските стоки и услуги в България и ЕС. 

„Търсят всякакви поводи това да не се случи – удължаваха срока между първо и второ четене, сега пък не било минало през комисия. Нарушиха всякакви правила за всякакви закони, приеха безумна Конституция, обаче точно за този закон, който ще помогне на хората и ще удари техните монополи, олигарси и спонсори – направиха всичко възможно да не се гледа. Изразявам категорично възмущение от това. Понеже съм го изпитала на гърба си като министър на икономиката и индустрията – знам какъв натиск имаше върху нас за закона за колекторите и този закон да не се случи. Въпросът е има ли в тази държава хора с характер, които да устоят на този натиск – ние сме такива и искаме този закон да се гледа и да не се отлага с всякакви измислени поводи и причини“,  каза още Нинова.

Властта призова КЕВР да не вдига цената на водата

автор:Дума

visibility 737

/ брой: 225

Банкоматите спират да работят за 4 часа на Нова година

автор:Дума

visibility 742

/ брой: 225

Печалбата на банките стигна 3,1 млрд. лв.

автор:Дума

visibility 625

/ брой: 225

Жилищата в България - студени, пренаселени и все по-недостъпни

автор:Дума

visibility 636

/ брой: 225

ЕС призова Скопие да зачете българите

автор:Дума

visibility 666

/ брой: 225

Унгария ще помага на Сърбия в енергетиката

автор:Дума

visibility 679

/ брой: 225

Грузински опозиционер арестуван за палеж

автор:Дума

visibility 578

/ брой: 225

Накратко

автор:Дума

visibility 600

/ брой: 225

Диалектика

автор:Таня Джаджева

visibility 572

/ брой: 225

Почти интимно...

автор:Юрий Борисов

visibility 601

/ брой: 225

Изхвърлят Левски!

visibility 697

/ брой: 225

Ярката следа на проф. Любен Корнезов

автор:Дума

visibility 657

/ брой: 225

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ