26 Ноември 2025сряда06:23 ч.

АБОНАМЕНТ:

АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ за 2026 година. Можете да се абонирате в: „Български пощи“ АД до 15 декември 2025 г., „Доби прес“ ЕООД до 28 декември 2025 г., в редакцията на вестника до 20 декември 2025 г. Каталожен номер 6. Цени: 12 месеца - 149 € / 291,42 лв., 6 месеца - 75 € / 146,69 лв., 3 месеца - 40 € / 78,23 лв., 1 месец - 14 € / 27,38 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ за 2026 година. Можете да се абонирате в: „Български пощи“ АД до 15 декември 2025 г., „Доби прес“ ЕООД до 28 декември 2025 г., в редакцията на вестника до 20 декември 2025 г. Каталожен номер 6. Цени: 12 месеца - 149 € / 291,42 лв., 6 месеца - 75 € / 146,69 лв., 3 месеца - 40 € / 78,23 лв., 1 месец - 14 € / 27,38 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg

Корнелия Нинова: Подкрепилите износа на оръжие се обединиха да обвиняват БСП

Всички, които твърдят, че са правили нещо тайно зад гърба на официалните институции, трябва да понесат отговорност с цялата сила на закона, заяви лидерът на социалистите

/ брой: 19

автор:Дума

visibility 517

"Всички, които подкрепиха износа на оръжие за Украйна в парламента, и служебният кабинет, който го изнесе, се обединиха, за да обвинят единствената партия, която в правителството беше спирачка за това". Това заяви лидерът на БСП Корнелия Нинова, като припомни, че депутатите от левицата са гласували против износа на оръжие и са сезирали Конституционния съд за решението за предоставяне на оръжие. Коментарът й бе по повод изявление на Атанас Атанасов за разговорите му с президента Володимир Зеленски по време на посещението на българската делегация в Украйна. Нинова припомни и интервюто на Кирил Петков, в което казва, че е изнасял тайно оръжие за Украйна. Според Нинова в последните седмици ГЕРБ, ДБ и ПП се състезават кой ще се сложи повече на външните си покровители. Тя цитира Бойко Борисов, който се похвали, че благодарение на него НС е решило да предоставяме оръжие за Украйна, а ПП и ДБ не го направили, защото БСП ги спирала в правителството. 

"Сега чакам и Христо Иванов да каже, че лично го е карал с лодка от Росенец до Киев. И защо вкупом да не обвинят за това БСП и Корнелия Нинова, която била излъгала левите избиратели, според президента Радев, който пък отказа да наложи вето върху предоставянето на оръжия?", попита реторично лидерът на БСП.

"Борисов в свой стил им пусна въдицата и те я лапнаха като шарани. Кирил Петков се хвърли да обяснява, че всъщност той е първенецът, тъй като отдавна го правел тайно и спасил Украйна. А днес ген. Атанасов, за да не остане по-назад, разказва, че по време на посещението на двамата в Украйна Зеленски ги поздравил", заяви в коментара си Нинова. 

Тя бе категорична, че с изявленията си всички цитирани политици са прекалили и БСП няма да им позволи подобни думи. Лидерът на социалистите отново декларира в три точки, че България не е изнесла нито един патрон за Украйна и който твърди обратното, трябва да покаже поне един документ. Освен това само БСП от коалиционните партньори в правителството е отказала да пътува в делегацията до Украйна. Единствено БСП от коалиционните партньори заяви категорично на външния министър на Украйна, когато беше на посещение в българския парламент, че България няма да предоставя оръжие, че тя е суверенна държава и никой не може да й нарежда.

"Очевидна е целта: за втори път в предизборна кампания да се удари БСП. Няма как да ви го позволим. Има официални органи, които разрешават тези сделки", категорична бе Нинова. Тя настоява за отговор от членовете на комисията - МИИ, МВР, МО, МВнР, ДАНС, Военно разузнаване, дали да поставяли подпис под сделки за Украйна, или с посредници за Украйна и с маршрут за Украйна. От БСП питат още одобрявали ли са сертификат за краен потребител Украйна, предоставен от някой купувач, посредник или трета страна. "Ако отговорите са "не", всички, които твърдят, че са правили нещо тайно зад гърба на официалните институции и службите за сигурност, незабавно да понесат отговорност с цялата сила на закона", коментира лидерът на социалистите.

 


Последвайте или харесайте в-к "ДУМА" във ФЕЙСБУК   --> ТУК <--

Споделяйте нашите публикации.

 

 

 

 

Пуснаха последната златна монета в лева

автор:Дума

visibility 767

/ брой: 221

Готвят реформа в системата за хората с увреждания

автор:Аида Паникян

visibility 797

/ брой: 221

За 3 месеца държавата плаща над 300 000 лв. за бавно правосъдие

автор:Дума

visibility 753

/ брой: 221

При ремонт на пътя няма да се мери средна скорост

автор:Дума

visibility 908

/ брой: 221

БАБХ и БАИ са с нови шефове

автор:Дума

visibility 717

/ брой: 221

Оранжерийните производители очакват поскъпване догодина

автор:Дума

visibility 5033

/ брой: 220

Киев с „червени линии“ за мирни преговори

автор:Дума

visibility 680

/ брой: 221

Наследник на Додик спечели изборите

автор:Дума

visibility 699

/ брой: 221

Словенците казаха "Не" на евтаназията

автор:Дума

visibility 802

/ брой: 221

Накратко

автор:Дума

visibility 648

/ брой: 221

Врата в полето ли е?

автор:Аида Ованес

visibility 713

/ брой: 221

Пет етапа на загубата

visibility 775

/ брой: 221

България - Елдорадо за големия минен бизнес

автор:Димитър Събев

visibility 778

/ брой: 221

Страна, в която златото е култура

visibility 693

/ брой: 221

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ