16 Юли 2026четвъртък21:33 ч.

Информация:

Скъпи приятели! Ние пак сме тук! Времето се променя и налага необходимостта от трансформации. И ДУМА се променя и става електронно издание, но ще продължи да работи за вас и за свободата, справедливостта и солидарността. Благодарим ви за подкрепата! Скъпи приятели! Ние пак сме тук! Времето се променя и налага необходимостта от трансформации. И ДУМА се променя и става електронно издание, но ще продължи да работи за вас и за свободата, справедливостта и солидарността. Благодарим ви за подкрепата!

Ковид кризата сви продажбите на книги в България с 30%

автор:Дума

visibility 625

Около 30% спад в продажбите на книги през тази година в следствие на коронакризата отчита книжният бранш у нас. От Асоциация „Българска книга“ твърдят, че най-малко приходи са имали през април и май, съобщи БНР.

През април и май спадът в продажбите на книги е между 50 и 70 процента, а значителна част от анкетираните – 72 на сто, заявяват, че само частично са успели да възстановят дейността си след тежкия удар, нанесен от пандемията.

Към 18% продължават да изпитват изключително сериозни затруднения.

Една трета от издателите са били принудени да намалят служителите си.

В същото време се отчита увеличение на приходите от онлайн продажби.

Намаляването на ДДС за книгите от 20% на 9%, като временна мярка в подкрепа на сектора, е донесло повишение на печалбата при 37 процента. Към 85 на сто от анкетираните смятат, че е наложително мярката да стане постоянна, както е в Европа.

В проучването на Асоциация „Българска книга“, проведено в началото на ноември, са участвали 67 анкетирани, от които 80 процента издатели, 6% - търговци, а останалите съчетават и двете качества.

 

КЗК одобри сделката за „Престиж-96“ под условие

автор:Дума

visibility 519

"Автомагистрали" ЕАД с ново ръководство

автор:Дума

visibility 649

Дизелът отново поскъпва

автор:Дума

visibility 689

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ