13 Юли 2025неделя16:56 ч.

Купонът eвроКрим

/ брой: 153

автор:Юри Михалков

visibility 1681

Тазгодишното мотошоу в Крим на руските "Нощни вълци" има специално значение - то е като да защитиш дисертация за глобално признание. 

Този път 11-ото издание на мотошоуто в Крим, проведено през съботния ден, носеше името "Сянката на Вавилон". Та "сянката падна" в подножието на голям хълм край Севастопол, където "Нощните вълци" демонстрираха екстремни номера със своите мотоциклети, а цяла дузина групи и певци "загряваха" публиката да не й захладнее под "сянката".

Купон, с една дума. Но може би най-ценното в него бе не толкова самото участие на Владимир Путин, който бе яхнал мотоциклет "Урал" - руско производство, както се подразбира от името. По принцип неговата поява, където и да е, става събитие (също и отсъствието му).

Най-ценното на купона бяха международните му участници - мотоциклетисти от Германия, Сърбия, България, Словакия, Чехия, Финландия и Австралия. "На практика присъстват всички балкански страни", уточни лидерът на "Нощните вълци" Александър Залдастанов. Впрочем стоматологът хирург е родом от Украйна. "На байк-шоуто пристигна колона мотоциклетисти от европейски страни. Толкова дълга колона като тази година не си спомням", цитират го още руски медии.

"Толкова дългата" интернационалност - ето кое е най-ценното на веселбата. Мотоциклетистите от Европа изминаха хиляди километри, за да участват в глобален купон с няколко антиелитни и антисистемни послания на нормалността. Първото послание: каузата "Крим е руски" разбива изолацията както на полуострова, така и на Русия. Това е народно признание за тях. Второто е, че неукраинският Крим е място не за конфронтация, а за купон, за сближаване. Трето, елитите на ЕС и САЩ не са промили мозъка на народната дипломация в Европа, представена на шоуто от "толкова дългата колона". Затова не е ли дошло време евроуправляващите да последват евророкерите?

Засилват контрола върху ЕРП-та

автор:Дума

visibility 6120

/ брой: 126

Нови правила при "Гражданска отговорност"

автор:Дума

visibility 4148

/ брой: 126

Горски служители блокираха пътя при Кресна

автор:Дума

visibility 4806

/ брой: 126

Еврокомисията оцеля

автор:Дума

visibility 5688

/ брой: 126

Мащабни горски пожари на Балканите

автор:Дума

visibility 4181

/ брой: 126

САЩ изпратиха оръжия за Украйна

автор:Дума

visibility 4212

/ брой: 126

Тупик

visibility 5775

/ брой: 126

Измамите предстоят

visibility 5061

/ брой: 126

Европестене от разум

автор:Юри Михалков

visibility 5960

/ брой: 126

Копнеж по нови неща

visibility 5890

/ брой: 126

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ