01 Май 2026петък13:03 ч.

Треньорът Иван Петков гледа опита на Петя Баракова (№8) и Христина Вучкова (№11) да спасят атаката на Андреа Косаньова

"Лъвиците" сразиха и Чехия

/ брой: 164

автор:Дума

visibility 773

Волейболистките от националния отбор на България напълно надиграха Чехия и спечелиха с 3:0 гейма (26:24, 25:12, 25:7) в  зала "Колодрума" в Пловдив в предпоследния си мач от Група В на европейското първенство за жени.  Снощи те срещнаха в спор за първото място в последния си мач в групата лидера Полша, но и двата състава са си осигурили участие в елиминациите, като крайното класиране определи съперниците им в 1/8-финалите.
Срещу чехкините селекционерът Иван Петков пусна като титулярна разпределителка Петя Баракова на мястото на Лора Китипова. Нашите поведоха с 13:10, но чехкините дори стигнаха до сетбол при 24:23, но не успяха да го реализират, а в следващите части рухнаха.
Най-резултатна в мача пак бе Гергана Димитрова с 14 т. (2 блока), а по 12 т. реализираха Нася Димитрова (3 блока), Емилия Димитрова (1 ас, 1 блок) и Елица Василева (2 блока).

 

Инфлацията в България стигна двегодишен връх

автор:Дума

visibility 1980

/ брой: 79

Онлайн магазините масово мамят с намаления

автор:Дума

visibility 2174

/ брой: 79

Световната банка очаква 24% скок в цените на енергията през 2026 г.

автор:Дума

visibility 2051

/ брой: 79

ПЪРВИ МАЙ И ПАЛЕСТИНА

автор:Дума

visibility 1

/ брой: 80

Обща стачка блокира Гърция навръх 1 май

автор:Дума

visibility 2388

/ брой: 79

"Стига!" е нашата граница

автор:Дума

visibility 1

/ брой: 80

140 години от първия 1 май

автор:Велислава Дърева

visibility 1

/ брой: 80

dВЕРСИЯ - да се намесиш в проблема

автор:Дума

visibility 1

/ брой: 80

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ