14 Юли 2026вторник16:03 ч.

Информация:

Скъпи приятели! Ние пак сме тук! Времето се променя и налага необходимостта от трансформации. И ДУМА се променя и става електронно издание, но ще продължи да работи за вас и за свободата, справедливостта и солидарността. Благодарим ви за подкрепата! Скъпи приятели! Ние пак сме тук! Времето се променя и налага необходимостта от трансформации. И ДУМА се променя и става електронно издание, но ще продължи да работи за вас и за свободата, справедливостта и солидарността. Благодарим ви за подкрепата!

Лекари и пациенти на протест заради ново COVID отделение в онкоболница в София

автор:Дума

visibility 342

Лекари и пациенти от раковата болница в София излизат на протест днес с настояване да няма COVID-отделение в лечебното заведение. Недоволните смятат, че е абсурдно и рисковано да се лекуват онкоболни и хора с коронавирус на едно място.

Според ръководството на Университетската специализирана болница за активно лечение по онкология риск от разпространение на заразата няма.

Лекар обаче също са против. Пред бТВ д-р Панайот Куртев, началник на клиниката по хирургия, заяви: „Не може в онкологичната болница, специализирана болница, насочена само за лечение на онкоболни, с това тежко заболяване, с увреден имунологичен статус, да се комбинира с клиниката за COVID. Доста от пациентите вече не идват, тъй като казват: „Има COVID клиника и ние си имаме едно тежко заболяване, не искам да имаме още едно“.

COVID-отделението в онкологията е с 29 легла. В него в момента се лекува един пациент, който е и с онкозаболяване. Помещенията са изолирани, а изборът на персонал е направен след запитване за доброволци в болницата, уточняват от лечебното заведение.

Оставете Куба да живее!

visibility 4

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ