Левски поведе в "А" група

Дембеле нокаутира Локо Сф с хеттрик, Гонзо смята французина за по-добър от себе си

/ брой: 183

visibility 251

С хеттрик на новото си попълнение Гара Дембеле Левски се наложи с 3:1 над Локо Сф пред 6000 зрители на ст. "Георги Аспарухов" в последния мач от II кръг в "А" група. "Сините" оглавиха класирането с 6 т. Само Левски е с пълен актив от 2 победи от началото на сезона.
Дембеле откри за Левски в добавеното време на първото полувреме, след като беше изведен от Дарко Тасевски и простреля вратаря Боян Пейков, който е юноша на Левски.
В 74-ата минута македонецът свали с глава топката към френския нападател, който със силен диагонален удар от границата на вратарското поле удвои резултата. Четири минути по-късно Милен Лахчев събори Дъстли Мулдер в пеналта и Дембеле реализира отсъдената дузпа, оформяйки своя хеттрик. В 81-ата минута "железничарите" стигнаха до почетен гол, след като шут на резервата Преслав Йорданов се отби в тялото на Шакиб Бензукан и излъга капитана и вратар на домакините Георги Петков. "Сините" прекъснаха черната си серия от 5 поредни загуби срещу Локо Сф. Дембеле пък оглави голмайсторската листа с 4 попадения от 2 срещи.
"Не беше никак лесно. Локо Сф е много корав противник и ни затрудни. Доволен съм, че успяхме да вземем максималното от тежките мачове, които минаха. Поздравявам Дембеле за головете, но ние имаме много добър колектив", заяви старши треньорът на "сините" Ясен Петров.
"Левски беше по-добрият отбор и заслужено спечели. Радвам се, че лошата поредица срещу Локо свърши. Дори мисля, че гостите се отърваха с малко. Надявам се Дембеле да продължи по същия начин. Той затова е взет и се справя по отличен начин. Смятам, че той е по-добър нападател от мен. Отборът ни има още по-голям потенциал от този, който показваме до този момент", каза спортният директор на домакините Георги Иванов-Гонзо и допълни, че на "Герена" очакват да пристигне още едно ново попълнение.
"И трите гола в нашата врата дойдоха след наши грешки, а не бяха заслуга на Левски. Вкараха ни в добавеното време на първата част, след тъч и после от дузпа, която изобщо не искам да обсъждам. Не играхме зле, владеехме топката и създадохме няколко добри положения. Явно съдията Стефан Спасов го беше страх от нещо", коментира наставникът на "железничарите" Димитър Васев.