19 Април 2024петък22:07 ч.

Снимка dsport.bg

Левски удържа 1:0 срещу Царско село с помощта на 3 греди

visibility 352

Левски стигна до минимален успех с 1:0 при гостуването си на Царско село в мач от 17-ия кръг в еvbet Лига. Шестата победа през сезона донесе Билал Бари (42). Тимът, воден от Любослав Пенев, пък бе съпроводен от липсата на късмет, като на три пъти уцели гредите, но така и не вкара гол във вратата на Николай Михайлов и записа 10-а загуба.
Левски събра 22 т., но остана осми, докато "царете" са на дъното с 11.
В следващия кръг Левски приема Ботев Пловдив в събота от 15.00 часа, а Царско село гостува на Арда в понеделник.
Пред празните трибуни на "Алена Царско село" Николай Михайлов (2) направи добро спасяване след изстрел с глава на Лъчезар Балтанов. Секунди след това изстрел от дистанция на Васил Шопов тресна левия страничен стълб на вратата на Михайлов.
В 14-ата минута Здравко Димитров опита изстрел извън наказателното поле, но Янко Георгиев действа сигурно и изби в корнер. Шест минути след това Иван Горанов пусна добър пас към Димитър Костадинов, но младокът стреля неточно. В 27-ата минута Драган Михайлович отправи хубав изстрел по земя, но Янко Георгиев улови топката. В следващите минути Левски владееше инициативата на "Арена Царско село", но без да застраши Янко Георгиев.
В 36-ата минута Димо Бакалов стреля от воле от дистанция и топката се отби в десния страничен стълб на гостите.
Три минути преди края на първата част Марин Петков пусна остър пас в наказателното поле, а Мартин Кавдански не изчисти добре и, прати топката на крака на Димитър Костадинов, който подаде към Билал Бари, а мароканецът матира Янко Георгиев.
В 52-ата минута Иван Горанов центрира в наказателното поле, като този път Кавдански се намеси сигурно и изчисти в корнер, след който Янко Георгиев без проблем улови топката. Вратарят даде началото на контраатака на Царско село, която завърши с изстрел на Ален Стеванович, отбил се за трети път в гредата.
В 64-ата минута Любослав Пенев трябваше да извърши принудителна смяна, след като Христо Попадийн се контузи и бе заменен от Луи Нганиони. В следващите минути двата тима свалиха оборотите, а положенията пред двете врати липсваха.
В 71-ата минута Радослав Цонев стреля от пряк свободен удар фронтално срещу вратата, а Янко Георгиев се отличи с добро спасяване с една ръка, а при добавката Димитър Костадинов не успя да насочи топката във вратата му . Шест минути след това влезлият като резерва Борислав Цонев също стреля от свободен удар, но този път на Георгиев не му се наложи да се намесва след рикошет. При последвалия ъглов удар Здравко Димитров стреля по земя, а стражът на Царско село отново се намеси отлично, като секунди след това направи второ спасяване, отчайвайки Димитров.
В последната минута на редовното време Лукас Диас стреля от пряк свободен удар, Ники Михайлов изби, а Милчо Ангелов и Миси Мезу си попречиха и нито един от двамата не успя да направи добавка. В добавеното време Янко Георгиев отново се отличи този път избивайки топката след изстрел на Борислав Цонев от фаул.
Старши треньорът на Царско село Любослав Пенев призна след мача, че когато отборът му не вкарва, не може да има претенции.
„Имаше битка, постарахме се, искахме да се случат нещата в положителната посока, но не се получи. Не са виновни нито гредите, нито пейките. Когато не вкараме, не може да имаме претенции“, заяви той.
„Перфектен терен. Трябва да поздравим момчетата за отличните условия. Всичко минава през отбелязването на голове. Липсва класа. Нищо повече.
Продължаваме да бачкаме, докато се научим. Аз не се оплаквам в момента. Разполагам с определени футболисти и така ще завършим сезона. Продължаваме по начина, по който работим. Когато дойде зимата, ще огледаме нещата. Задължително трябва да има промяна. Това е моето мнение.
Ние се представихме добре, но трябва да затваряме добрите ситуации пред противниковата врата с голове. Създаваме много и трябва да реализираме. Аз разчитам на целия колектив и ще продължим така в следващите два мача“, заяви бившият национален селекционер.
Старши треньорът на Левски Станимир Стоилов коментира двубоя така: „Равностоен мач, който беше отбелязал, той щеше да спечели мача. Имаше равновесие, никой не превъзхождаше противника. Въпреки тежките условия, стана добър мач. В началото като започнах начело на Левски казах, че първата задача е да си оправим играта в защита. Все още имам забележки, но имаме напредък при играта ни в защита.
Дай Боже, изцяло върху мен да е напрежението, а да не е върху футболистите. Като млад треньор също имаше напрежение върху мен, свикнал съм, след това като се справях добре, напрежението намаля. Аз нямам проблем с напрежението. Проблемът на Левски беше, че отборът прекалено лесно губи самочувствие. Аз искам това да се промени. Аз определям състава. Мои са решенията. Имаме гъста програма и затова стана така“, каза Мъри за оставянето на Борислав Цонев на резервната скамейка.
„Колкото и да е неприятно времето, винаги е по-приятно като има фенове на стадиона. След по-малко от 3 дни предстои мач с Ботев Пловдив и трябва да се възстановим и да се подготвим за него, защото теренът днес беше тежък. С всеки изминал кръг формата ни се подобрява“, допълни Мъри
Вратарят на Левски Николай Михайлов заяви, че победата срещу Царско село е жизненоважна за „сините“.
„Много тежко беше, виждате какво е времето, да не говорим за терена. В определени ситуации имахме шанс. Успяхме да направим поредна суха мрежа, което ме радва. Нямахме толкова много положения, но важното, че този път успяхме да вкараме гол и да спечелим. Жизненоважни три точки спечелихме. В последните мачове въпреки добрата игра в защита, в офанзивен план ни куцаха някои неща.
Сега се концентрираме върху мача в събота. Последен мач на "Герена", да се надяваме, че ще спечелим. Чувствам се много добре. Стиковаме нещата със защитата. Целият отбор се хвърли в защита. Когато отбележиш един гол, е достатъчно за трите точки, което е важно за нас. Тук е негостоприемно теренче. За мен това не е нормален професионален мач. Дисциплината в отбора е голяма след идването на Станимир Стоилов. С всяка изминала седмица, с всеки изминал мач се опитваме да се развиваме. Всеки дава всичко за доброто представяне на Левски. Борим се да бъдем в топ 6 и да спечелим купата. Тези три точки са жизненоважни за нас“, каза синият капитан Николай Михайлов.

БСП огласява днес доклада за договора с ,,Боташ"