21 Август 2025четвъртък18:44 ч.

Лили Маринкова: БНР е дадено под аренда

автор:Дума

visibility 148

Има клиентелистки назначения в националното радио и това буди подозрението, че медията е дадена под аренда. Това са хора, които нямат общо с нашата медия. С тези думи журналистът от БНР Лили Маринкова коментира ситуацията в Националното радио тази сутрин пред БиТиВи. Припомняме, че вчера Маринкова се върна на работа в медията, но веднага бе пенсионирана./Снимка БиТиВи/
По думите й ситуацията в радиото прилича на инцидента с работник на строежа на новото НС и частната охранителна фирма. Успоредно до държавното се прилепва нещо частно, което като паразит да се възползва, включително и от отклоняване на средства от държавната медия.
Тя коментира, че в радиото има и необичайни мерки за сигурност. По думите й няма да се учуди, ако и там е „кацнала” охранителна фирма, а в БНР има хора, които създават паника и усещане за несигурност.
Журналистката коментира още, че не желае да отправя послания към генералния директор на радиото Александър Велев и апелира към личната му отговорност. Тя добави, че има една чувствителност към критиката в медията.
Междувременно журналисти, музиканти и технически специалисти на БНР излязоха тази сутрин на пореден протест, този път срещу непрозрачното управление на обществената медия и „изключително ниското заплащане на труда“. Върху оградата на централната сграда на радиото бе разпънат трансперант с надпис: „Нашият живот, отдаден на музиката, струва 300 евро на месец“.
Демонстрацията бе организирана от Радиосдружение „Подкрепа“ БНР, след като председателят му Дарина Григорова разпространи писмо с исканията до медиите и институциите. Според него радиото се управлява „авторитарно“ и при „липса на диалог между ръководството и работещите в медията“, като съответно разпределението на бюджета става непрозрачно и без ясни правила.

Пускат конкурса за пътническите жп превози в страната

автор:Дума

visibility 518

/ брой: 155

Министър Иван Иванов инспектира магистрала "Европа"

автор:Дума

visibility 488

/ брой: 155

Три четвърти от българите усещат покачване на цените

автор:Дума

visibility 478

/ брой: 155

Масов мор за пъстървите в развъдниците

автор:Дума

visibility 480

/ брой: 155

Румънските студенти протестират

автор:Дума

visibility 460

/ брой: 155

Цените на храните в Гърция растат

автор:Дума

visibility 464

/ брой: 155

Малък хърватски остров гони туристи

автор:Дума

visibility 471

/ брой: 155

Унгария и Словакия отново получават петрол

автор:Дума

visibility 457

/ брой: 155

Отчуждаване

автор:Боян Бойчев

visibility 483

/ брой: 155

Мляскане с очи

автор:Александър Симов

visibility 488

/ брой: 155

Коварният враг на Украйна - собственото й ръководство

visibility 505

/ брой: 155

За гордостта от българското знаме

visibility 470

/ брой: 155

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ