30 Юли 2025сряда07:35 ч.

Липсват животоспасяващи лекарства за хората с епилепсия

автор:Дума

visibility 539

В България липсват животоспасяващи лекарства за хората с епилепсия. Има затруднения при лечението им заради пандемията. Няма и специализирано звено с опит и експертност в провеждането на кетогенна диета. Това казва в Световния ден за борба с това заболяване доц. Петя Димова - председател на Българското дружество против епилепсия:

"Много лекарства изчезнаха. Лекарства, които са евтини, стари, никой не казва, че са сравними с модерните по странични ефекти или по профил на безопасност, но в някои случаи са животоспасяващи. Хората ходят по чужбина и си ги купуват".

Заместник-министърът на здравеопазването Петър Грибнев се ангажира да бъдат осигурени в аптеките животоспасяващите лекарства:

"Проблемите може да са няколко - или производствен, или проблем при вноса, или проблем вече при дистрибуцията. При наличието на достатъчно производители би следвало да има доставка на такива лекарства".

Източник: БНР

ЕС се договори с Тръмп за митата

автор:Дума

visibility 1209

/ брой: 138

Гърция овладява огнената стихия

автор:Дума

visibility 1222

/ брой: 138

Венецуелските леви с победа на местния вот

автор:Дума

visibility 1257

/ брой: 138

Накратко

автор:Дума

visibility 1275

/ брой: 138

Убиват ЕС

автор:Таня Глухчева

visibility 1257

/ брой: 138

Гледам на работата си като на отговорност

автор:Юлия Кулинска

visibility 1286

/ брой: 138

Нашата си кочина

автор:Мая Йовановска

visibility 1213

/ брой: 138

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ